Tak wygląda nowy Hummer. Ma mieć 1000 KM i 15 574 Nm

Hummer powraca w efektownym stylu. Stworzony przez GMC, stanie się elektrycznym pickupem o niewiarygodnych wręcz osiągach i możliwościach.

Tesla Cybertruck nadepnęła GM na odcisk? Można tak powiedzieć, bowiem odpowiedź zaserwowana przez ten koncern jest zaskakująca. Na rynek powraca Hummer. I nie będzie to kolejny przeskalowany i karykaturalny SUV, a elektryczny pickup o niezwykłych możliwościach.

Hummer zaoferuje 1000 KM i 15 574 Nm

Nie, wbrew pozorom w tym nagłówku nie ma błędu. Nowe auto ze stajni General Motors ma zapewniać możliwości wręcz niespotykane w innych samochodach. Osiągi? GMC zapewnia sprint do 60 mil na godzinę w mniej niż 3 sekundy. Uciąg? Ogromny, choć tego jeszcze dokładnie nie wiemy.

Pewne jest to, że auto zostanie oficjalnie zaprezentowane w formie bliskiej produkcyjnej już 20 maja. Pierwsze gotowe auta trafią natomiast do klientów dopiero jesienią 2021 roku. GM potrzebuje czasu, aby dopracować konstrukcję i dostosować ją do potrzeb rynku.

Oficjalna nazwa tego auta to GMC HUMMER EV - tak aby podkreślić związek z tą amerykańską marką. Pierwszy zwiastun tego auta pokazuje kawałek frontu. Wyróżnikiem będzie tutaj świetlny pas biegnący przez całą szerokość przodu oraz charakterystyczny dla marki grill.

Rywale? Tesla, Ford, Rivian

Trudno powiedzieć w kogo dokładnie celuje GMC, bowiem tak naprawdę rynek elektrycznych pickupów zaczyna się rodzić. Tesla Cybertruck wzbudziła zamieszanie, ale intensywne prace trwają też w obozie Forda (elektryczne F-150) i Riviana. Co więcej, ta ostatnia marka weszła w ścisłą współpracę z błękitnym owalem, tak więc ich produkty mogą być bardzo mocnymi propozycjami.