Jeśli znowu wprowadzony zostanie lockdown, to tego Hyundaia złożysz w domu

Hyundai w wydaniu do it yourself, czyli niczym w poradnikach z YouTube lub różnych książek? Tak, taki model można zrobić u siebie w domu.

Mam wrażenie, że Hyundai szykuje się na kolejny lockdown. COVID-19 wciąż grasuje na świecie i sprawia, że świat działa "w trybie awaryjnym". Koreańczycy są jednak przekonani, że czas spędzony w domu można poświęcić na złożenie samochodu.

Oto Hyundai D.I.Y Soapbox

Czyli klasyczna mydelniczka, domowa samoróbka dla dzieci i mniej poważnych dorosłych. Wynalazek ten opracowano w Hyundai Motor Europe Technical Center, gdzie ewidentnie ktoś miał zbyt dużo wolnego czasu.

Hyundai

 

Co jest w tym wszystkim najciekawsze? Otóż koreańska marka nie sprzedaje elementów do budowy tego pojazdu. Trzeba się po nie udać do lokalnego sklepu budowlanego, gdzie na pewno znajdują się wszystkie potrzebne elementy. Hyundai przygotował pełną instrukcję z listą potrzebnych elementów, bez których złożenie tej mydelniczki nie będzie możliwe.

Ten oto wynalazek ma promować czas spędzony z rodziną, np. na majsterkowaniu. Wygląda na to, że opracowanie takiej mydelniczki odbywało się w podobnych okolicznościach, zapewne podczas wiosennego europejskiego "lockdownu".

Hyundaiowa "mydelniczka" ma metr długości i jest także dla dorosłych

Wszystkie wykorzystane tutaj rozwiązania są banalnie proste w swojej konstrukcji. Hamulcem jest prosta belka, a za kierownicę służą śrubokręty wpasowane w odpowiednie otwory - działają one jak dżojstik.

Pełny plan budowy jak i listę potrzebnych elementów znajdziecie w filmie Hyundaia. Jeśli więc macie czas i chęci, to bawcie się w budowę własnego "gokartu". Może nawet ktoś dołoży do niego jakiś napęd elektryczny lub spalinowy?