Hyundai Sonata będzie sprzedawany globalnie - ujawniono silniki

Po premierze nowej Sonaty zastanawialiśmy się, czy samochód trafi np. na europejski rynek. Teraz wiadomo, że samochód będzie sprzedawany globalnie.

Koreańczycy ujawnili dodatkowe informacje dotyczące nowej Sonaty. Przede wszystkim, podano wersje silnikowe, które będą dostępne w sprzedaży poza Koreą Południową. Tam klienci będą mogli wybrać albo dwulitrową hybrydę o mocy 146 KM albo również silnik 2.0, ale bez elektrycznego wspomagania, dysponujący mocą 160 KM.

"Klienci globalni" dostaną wolnossący silnik o pojemności 2.5 litra z serii Smartstream, który legitymuje się mocą 193 KM i momentem obrotowym 245 Nm. Drugą jednostką będzie motor T-GDI, w znanej już odmianie 1.6. Tutaj kierowca będzie miał "pod nogą" 182 KM i 264 Nm. Oba silniki będą standardowo występować z ośmiobiegową skrzynią automatyczną. Nie wiadomo jednak, który trafi na które rynki. W Europie zobaczymy zapewne głównie jednostkę doładowaną. Możliwe też, że pojawią się silniki diesla.

Poza nowymi silnikami Hyundai przekazał dodatkowe informacje co do wyposażenia samochodu. M. in. o funkcji Digital Key, wykorzystującej technologię NFC. Dzięki temu samochód będzie można co najmniej otworzyć przy pomocy dedytkowanej aplikacji na smartfona. Poza tym nowa Sonata ma mieć pakiet asystentów jazdy, który złoży się na jazdę autonomiczną poziomu 2 (będzie więc m.in. zdalne parkowanie, asystent martwego pola, aktywny system utrzymywania pasa ruchu i system kamer 360 stopni).

W nowej Sonacie sporo uwagi poświęcono wnętrzu. Znajdziemy tam 12,3-calowy ekran zegarów oraz drugi, na środku deski rozdzielczej (średnica 10,3") obsługujący multimedia. Na pokładzie znajdzie się także 12 głośników systemu Bose Premium Sound.

Debiutująca Sonata ma również lepiej się prowadzić, dzięki wykorzystaniu nowej płyty podłogowej trzeciej generacji.

Czekamy na informacje dotyczące potencjalnego debiutu samochodu w Europie.