Volkswagen zarabia 9 202 dolarów na sekundę. Tesla, dla porównania, tylko 780 dolarów

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile dana firma motoryzacyjna zarabia na sekundę? Cóż, Volkswagen okazuje się być liderem w tej kategorii.

Przez największe firmy motoryzacyjne przewijają się miliardy dolarów i euro. Walutę wybierzcie sobie sami, gdyż obydwie przewijają się przez raporty topowych koncernów. Na przykład Volkswagen w ubiegłym roku zanotował 290 miliardów dolarów dochodu. FCA, dla porównania, już "tylko" 121,6 miliarda dolarów.

Zastanawialiście się jednak jak te zarobki wyglądają w przeliczeniu na sekundy? Spokojnie, portal VisualCapitalist.com wykonał za Was i za nas tę robotę.

Volkswagen

Volkswagen wygrywa i jest nie do pobicia

Dokładnie 9 202,88 dolarów wpływało na konto Volkswagena co sekundę w 2019 roku. No, mniej więcej, gdyż te obliczenia są mocno uproszczone, ale pozwalają nieco inaczej spojrzeć na to, jak zarabia taki koncern. Niemiecka grupa zdaje się być absolutnie nie do pobicia, choć wiemy już, że wyniki za 2020 rok - ze względu na pandemię - będą zupełnie inne. Jako ciekawostkę dodam, że obecnie Volkswagen traci na każdym aucie około 489 dolarów, ale dla równowagi na każdym Porsche zarabia blisko 12 000 dolarów.

Drugie miejsce w kategorii zarobków na sekundę zajmuje Toyota, na konta której to wpływało 8 634,58 dolarów w każdej sekundzie ubiegłego roku. Trzecie miejsce przypadło Fordowi. Tutaj pojawia się największa różnica, gdyż błękitny owal notował zaledwie 4 946,73 dolary wpływów na sekundę.

Kto zarabia najmniej?

Drugi biegun tej układanki może być zaskakujący dla wielu osób. Ostatnie miejsce przypadło Tesli, zarabiającej zaledwie 780,06 dolara na sekundę. Poza nią jest tylko jedna marka, która wyciąga mniej niż "tysiaka" na sekundę. To Subaru, notujące 904,05 dolarów wpływów. Mazda przekracza już barierę 1000 dolarów, z kwotą 1017,88 dolarów.

Szczegółowe dane wraz ze źródłami znajdziecie na stronie VisualCapitalist.