Jeep Avenger 2024. Mściciel z Polski rusza na podbój świata

Jeep Avenger 2024 oficjalnie ujrzał światło dzienne. Mały SUV amerykańskiej marki wyjedzie z fabryki w Tychach i dotrze na cały świat. Poznajcie pierwszy miejski model tej marki.

Jeep to już nie tylko auta terenowe. Marka ta ma unikalny styl, który cenią sobie klienci na wielu rynkach. Nie dziwcie się więc na widok małego auta z segmentu B, do tego elektrycznego. Jeep Avenger 2024 jest modny, ciekawy, ale i sprawdzi się na szutrach. Do tego wyjedzie z fabryki w Tychach, co ucieszy wiele osób.

Jeep Avenger 2024. Tutaj liczy się styl

Jeep Renegade i Compass potrafią poradzić sobie poza utwardzonymi drogami. Dla Avengera największym wyzwaniem będzie jednak miejski off-road w postaci krawężników, dziur i zjazdów do garaży podziemnych.

Jeep Avenger 2024

To auto stworzono z myślą o osobach, które lubią styl Jeepa, ale potrzebują miejskiego auta. I w tej roli Avenger sprawdzi się doskonale, gdyż jest mały i zwinny.

Nowy model amerykańskiej marki ma 4,08 metra długości, czyli jest o 16 centymetrów krótszy od Renegade'a. Auto zbudowano na platformie eCMP, znanej z takich aut jak Opel Mokka-e czy Peugeot e-2008.

Wprowadzono tutaj jednak szereg zmian. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na naprawdę przyjemną dla oka stylistykę. Jesteśmy niemal pewni, że w krajach z mocno zelektryfikowaną motoryzacją, Avenger będzie sprzedawać się jak ciepłe bułeczki.

Jego sercem jest nowy, 156-konny silnik elektryczny, współpracujący z baterią o pojemności 54 kWh. 400-woltowa architektura ma zapewnić wysoką wydajność. Zasięg ma wahać się w granicach od 400 do 550 kilometrów, w zależności od stylu jazdy i sposobu użytkowania.

W kabinie znajdziemy wiele znajomych elementów

Oczywiście Stellantis stawia na recykling swoich części. W kabinie, ciekawie zaprojektowanej i bardzo przemyślanej, znajdziemy więc kilka przełączników z Peugeotów, ale i panel klimatyzacji oraz multimedia z nowego Fiata 500 Electric.

10,25 calowy ekran i cyfrowe wskaźniki będą wyróżnikiem tego auta. We wnętrzu znajdziemy też ogromne schowki, oferujące 34 litry dodatkowej przestrzeni. Bagażnik ma z kolei 380 litrów pojemności, więc sprawdzi się nie tylko podczas zakupów.

Jeep Avenger 2024

Wyróżnikiem auta ma być też możliwość personalizacji wyglądu

W ofercie pojawi się wiele dodatków w postaci naklejek, paneli kolorystycznych i nakładek na niektóre elementy. Dzięki temu każdy będzie mógł stworzyć swojego własnego "mściciela". Jest to dobry pomysł, zwłaszcza w przypadku miejskiego auta.

Jeep Avenger 2024 - cena od 40 000 euro

Dzisiaj powinniśmy poznać pierwsze informacje o cenniku tego auta. We Włoszech i w wielu innych europejskich krajach bazowa wersja kosztuje 39 900 euro, co oznacza, że wyjściowo mówimy o kwocie sięgającej 190 000 złotych. Jeep liczy tutaj jednak na siłę dopłat i ulg w wielu krajach.