Kamper idealny? Mercedes Unimog to dom na kołach, który pokona nawet trudny teren

Kamper? Idealny pomysł na wakacje - zwłaszcza w tym roku. A co powiecie na taki pojazd zbudowany na bazie Mercedesa Unimoga?

Mercedes Unimog jako kamper? To wbrew pozorom popularna konwersja, zwłaszcza wśród osób podróżujących w dziczy. Takie auta można spotkać w Afryce lub na Syberii, a korzystają z nich głównie Ci, którzy mają zapas gotówki, ale kochają też smak noclegu w dziczy. Bliss Mobil to duńska firma, która specjalizuje się w budowie takich pojazdów. Najnowszy Unimog, który wyjechał z ich zakładu, to prawdziwy apartament na kołach. Zobaczcie sami.

Zabudowa z podniesionym dachem - ukazuje się wtedy okno, zabezpieczone normalnie przed kurzem i uszkodzeniami

Kamper, który wjedzie wszędzie

Najciekawszą rzeczą w tym aucie jest to, że bazuje na najnowszej konstrukcji Unimoga. Stalową ramę zastąpiono tutaj aluminiową. Korzyści? Auto schudło aż o 1600 kilogramów, co znacząco poprawia jego osiągi, zmniejsza zużycie paliwa i ułatwia jazdę w terenie.

Moduł mieszkalny od Bliss Mobil to prawdziwe dzieło sztuki. Mocowany jest on na ramie, dzięki czemu całkowita wysokość auta to "tylko" 3000 mm. Wystarczy jednak wcisnąć jeden przycisk, aby kabina mieszkalna podniosła się o kolejne 500 mm. Uzyskujemy wtedy dokładnie 2000 mm wysokości we wnętrzu, co ułatwi poruszanie się nawet całkiem wysokim osobom.

Wyposażenie? Luksusowe. Łazienka z prysznicem, kuchnia ze sporym blatem, dwoma palnikami i ekspresem do kawy, strefa "wypoczynku" i łóżko dla dwóch osób. Do tego klimatyzacja i ogrzewanie gazowe, ogromna lodówka oraz wiele innych udogodnień.

Taki kamper to nie jest tania zabawa

Moduł od Bliss Mobil kosztuje najmniej 180 000 euro. Do tego trzeba doliczyć cenę Unimoga pod zabudowę. Podróże w dobrym stylu i z możliwością wjazdu w dowolnie wybrane miejsce nie są jednak tanią zabawą.