KIA Carnival powraca w efektownym stylu. To jest van, którego potrzebujemy

Jeśli potrzebujesz rodzinnego auta, to zapomnij o SUV-ie. Dobry van jest nie do pobicia. I wcale nie musi wyglądać źle, co pokazuje nowa KIA Carnival.

Moda a praktyczność to dwie różne bajki. Wiadomo, każdy lubi dobrze wyglądać - także w samochodzie. SUV-y zyskały na popularności, bo są duże i zrywają z wizerunkiem klasycznego wozu dla wielkiej rodziny. Ich praktyczność jednak nigdy nie dorówna vanom. A te w ostatnich latach też mocno wyładniały. Na przykład nowa Toyota Sienna ma zadziwiająco odważną linię, a zaprezentowana dzisiaj KIA Carnival urzeka nowoczesną stylistyką.

KIA Carnival - historia znanego modelu

Nie wiem czy wiecie, ale KIA Carnival była jednym z pierwszych popularnych modeli tego producenta w Polsce. Znam ludzi, którzy przesiadali się na kolejne wcielenia tego auta od pierwszej generacji i zawsze chwalili sobie oferowaną praktyczność i przestrzeń.

Kiedy jednak wygrała moda na SUV-y, Carnival zniknął z polskiego rynku. Z jego najnowszym wówczas wcielenie, czyli oferowaną od 2014 roku czwartą generacją, miałem okazję obcować jakiś czas temu w Niemczech. To naprawdę kawał wielkiego i wygodnego auta, idealnie nadającego się na długie podróże.

Teraz do akcji wkracza piąta generacja, która zyskuje szereg nowoczesnych technologii. A do tego całe auto ubrano w bardzo efektowną stylistykę. Przód nawiązuje do nowego Sorento za sprawą swojej "kwadratowej" bryły. Tył z kolei jest bardzo elegancki, a ledowa listwa optycznie poszerza całe auta.

KIA Carnival

Jeszcze nie poznaliśmy wnętrza

Wiadomo jednak, że będzie zbliżone wizualnie do tego z nowego Sportage'a. W ostatnich latach Koreańczycy niesamowicie rozwinęli stylistykę swoich kokpitów, stawiając na przyjemnie proste i atrakcyjne linie. Wszystko to sprawia, że nowa KIA Carnival zdecydowanie wyróżni się z tłumu.

Oczywiście nie w Europie - tutaj raczej nie trafi. Winę, ponownie, można zrzucić na SUV-y i klientów, którzy nie doceniają takich aut. A szkoda, bo jednak dobry siedmioosobowy van jest zawsze nie do pobicia w kwestii praktyczności i przestrzeni we wnętrzu.

Nowy Carnival będzie oferowany w USA pod nazwą SEDONA, oraz na wybranych rynkach azjatyckich i wschodnioeuropejskich, takich jak chociażby Rosja. U nas duże rodziny zadowolą się nowym Sorento.