KIA Sportage "w detalach". Tak, bazowa wersja ma malutki monochromatyczny wyświetlacz

KIA wciąż nie może się zebrać do pokazania europejskiej wersji modelu Sportage, ale za to regularnie prezentuje wersję koreańską. Poznajcie garść ciekawostek na temat tego auta.

Przede wszystkim po raz pierwszy możemy zobaczyć realne zdjęcia nowego Sportage'a, a nie rendery. Auto w kolorze Olive Green prezentuje się bez wątpienia kontrowersyjnie, ale i intrygująco. Teraz możemy też przyjrzeć się detalom, zarówno nadwozia jak i wnętrza.

A KIA Sportage może mieć radio z monochromatycznym wyświetlaczem

Wygląda to tak i raczej nie dotrze w tej postaci do Europy.

Kia Sportage 2022

Przypuszczam, że wersja przygotowana na Stary Kontynent w standardzie dostanie już multimedia z 8-calowym ekranem, czyli takie.

Kia Sportage 2022

Te w zupełności zadowolą wiele osób. Nie zabraknie tutaj obsługi Apple CarPlay i Android Auto. Do tego pojawi się tutaj kamera cofania i kilka innych udogodnień.

KIA Sportage może też mieć manualną klimatyzację

Tak jak zresztą jej bliźniak, model Tucson. Tutaj w bazowych wariantach efektowny panel klimatyzacji zastąpiony jest prostymi pokrętłami i przełącznikami. Nie spodziewam się jednak zbyt dużej popularności takiego "golasa".

Kia Sportage 2022

Warto też zwrócić uwagę na światła

Ich układ oraz sygnatura świetlna robią naprawdę dobre wrażenie. Przód prezentuje się ciekawie - tego auta nie będzie dało się pomylić z czymkolwiek innym.

Cieszą także zmiany z tyłu. Wiele osób doceni fakt, że kierunkowskazy wreszcie zostały zintegrowane z głównymi lampami i nie stanowią osobnego elementu w zderzaku. To bez wątpienia wpływa na bezpieczeństwo.

KIA Sportage jest duża - ale nasza będzie mniejsza

Jak już pisaliśmy wersja dla rynku koreańskiego to odmiana z przedłużonym rozstawem osi. Można ją przyrównać do Tiguana Allspace, gdyż de facto jest jego konkurentem. Na Starym Kontynencie dostaniemy nieco krótszy model. Różnice w wyglądzie będą z pewnością dyskretne i mogą ograniczać się do kilku detali.

Kia Sportage 2022

Pod maską znajdziemy wersje z miękką hybrydą, klasyczną hybrydą i hybrydą plug-in. Krótko mówiąc - dopisek HYBRID będzie tutaj normą. W Korei dostępny jest też dwulitrowy diesel, ale takowego w Europie raczej już nie uświadczymy. Wciąż też nie wiemy kiedy KIA Sportage zadebiutuje na Starym Kontynencie - oficjalna premiera powinna nastąpić w najbliższych tygodniach.