Koenigsegg Jesko jest testowany jak żaden inny hipersamochód. Zobaczcie

Koenigsegg Jesko bez wątpienia jest jednym z najbardziej fascynujących hipersamochodów. Klienci czekają na pierwsze sztuki, a auto wciąż jest dopracowywane w Ängelholm.

Co jak co, ale Christian von Koenigsegg wie jak się bawić. Jego firma to unikalna manufaktura, która do pracy podchodzi w bardzo specyficzny sposób. Z jednej strony kluczowa jest jakość i inżynieria, ale z drugiej nie zapomina też o dobrej zabawie i o poczuciu humoru. Efekt? Nawet testy tak wymagającego auta, jakim jest Koenigsegg Jesko, mogą zamienić się w dobrą imprezę na pasie lotniska w Ängelholm.

Koenigsegg Jesko to auto, które wykorzystuje cały dobrobyt technologii marki

Do tej pory ta szwedzka manufaktura regularnie kupowała pewne rozwiązania od wielu zewnętrznych firm. Teraz się to zmienia i niemal wszystkie technologie w aucie to dzieło Koenigsegga. Co więcej, Szwedzi sami odpowiadają za produkcję wielu podzespołów. Dzięki temu zachowują odpowiednią jakość i mogą na bieżąco nadzorować cały proces technologiczny.

Koenigsegg Jesko

Zaletami takiego rozwiązania jest pełna kontrola nad produktem i możliwość łatwego wprowadzenia większych zmian. To właśnie te cechy pozwalają na opracowanie tak szalonego i nietypowego auta jakim jest Jesko.

Nazwa to hołd dla ojca von Koenigsegga. Przypisano ją pojazdowi, który na tę chwilę stanowi "opus magnum" marki. Unikalna konstrukcja silnika V8, zaawansowany monokok z włókna węglowego, wszechobecność tytanu oraz piekielnie zaawansowana aerodynamika (do 1400 kg siły docisku) robią tutaj wrażenie. Nie możecie też zapominać o przedziwnej skrzyni biegów, która za sprawą bardzo nietypowej konstrukcji (ma aż 6 sprzęgieł!) realnie oferuje 21 przełożeń.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowszy film z testów Jesko [INSTAGRAM]

Silnik generuje z kolei aż 1600 KM. Haczyk polega na tym, że robi to wyłącznie na paliwie E85. Szwedzi twierdzą, że jazda "na gazie" jest po prostu lepsza. Bioetanol sprawdza się jako źródło energii i jest zadziwiająco bezpieczny dla samochodów.

Tak prezentuje się Koenigsegg Jesko

A teraz poświęćcie kilka chwil przy pysznej porannej kawusi i rzućcie okiem na ten samochód w akcji. To prawdziwa uczta - wizualna i dźwiękowa. Jednostka z Jesko nie tylko generuje cudowne brzmienie, ale też serwuje fantastyczne "strzały" przy zmianach biegów. Jak widać również prowadzenie nie pozostawia niczego do życzenia.