Hybrydowe V12 będzie nam królować. Aventador wreszcie zyska następcę

Po 10 latach stażu rynkowego przyszedł czas na zasłużoną emeryturę. Lamborghini Aventador niebawem zniknie z rynku i zostanie zastąpione nową hybrydą. Możecie spać spokojnie - wolnossące V12 nie zniknie.

Naprawdę trudno uwierzyć w to, że Lamborghini Aventador ma już "dychę" na karku. Linia tego auta wciąż budzi wiele emocji i wygląda świeżo. Konkurenci zaczynają jednak coraz bardziej uciekać manufakturze z Sant'Agata Bolognese, głównie pod kątem oferowanego wyposażenia i nowoczesnych technologii. Te wbrew pozorom są ważne dla klientów, a brak dobrych multimediów czy różnych gadżetów nie wpływa dobrze na wizerunek tego auta.

O następcy mówi się od dawna, aczkolwiek przez długi czas nie było żadnych konkretów. Pewny był jedynie zestaw napędowy zawierający układ hybrydowy. Teraz, po raz pierwszy, z Włoch dociera do nas więcej szczegółów na temat nowego supersamochodu z okolic Bolonii.

Lamborghini Aventador S LP740-4

Układ napędowy będzie zbliżony do tego z modelu Sian

Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że Włosi wykorzystali swój limitowany supersamochód jako zarówno pokaz możliwości i platformę testową dla nowej konstrukcji. Wszystko wskazuje na to, że dokładnie taki sam zestaw zyskamy w następcy Aventadora. Być może zmieni się moc (może to być około 770-800 KM), ale ogólny zamysł systemu pozostanie nienaruszony.

Konstrukcja wykorzystująca rozwiązanie o nazwie "supercapacitor", czyli superkondensatory. Te ulokowane są pomiędzy skrzynią biegów a silnikiem i gromadzą energię elektryczną. Zaletą takiego rozwiązania jest niska masa i przyzwoita efektywność. Szybkie dostarczenie mocy szczytowej i wysoka wydajność są tym, czego potrzeba w samochodzie sportowym.

Lamborghini Aventador S LP740-4

Aventador zyska następcę już w przyszłym roku

Niebawem możemy poznać prototyp, który ma być zapowiedzią nowego auta. Wszystko wskazuje natomiast na to, że Włosi przyjęli rok 2022 jako datę debiutu rynkowego nowego modelu. Wskazuje to na wyraźne przyspieszenie prac pod rządami Stephana Winkelmanna, który to powrócił do Sant'Agata Bolognese po kilku latach pracy w innych markach koncernu Volkswagena, w tym w Audi Sport i w Bugatti.

Końcówka produkcji Aventadora będzie zwieńczona unikalnym modelem

Włosi szykują się do świętowania okrągłych urodzin modelu Countach, kończącego w tym roku 50 lat. Z tej okazji Aventador ma dostać limitowane wydanie, które będzie nawiązywało do tego legendarnego modelu. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale bazą może być tutaj wersja SVJ.