Land Rover Racing Weekend - Aktywności nie tylko offroadowe

Land Rover konsekwentnie buduje swój image jako producent wspierający wszelką aktywność. Racing Weekend to zawody narciarskie pod "patronatem" Defendera.

Tym razem nie wzięliśmy udziału w typowych jazdach testowych. Land Rover, zgodnie z hasłem "Above & Beyond" (dosł. "Powyżej i Poza"), buduje swoją markę jako patrona każdej aktywności sportowej. W końcu nie samym offroadem człowiek żyje. Ale o tym za chwilę. Dlatego tym razem trafiliśmy do Krynicy-Zdrój na Land Rover Racing Weekend. To kończąca ferie (25-27 lutego) impreza, którą brytyjska marka wsparła wraz z firmą Rossignol.

Land Rover Racing Weekend, czyli co?

Na Jaworzynie Krynickiej odbyły się zawody Mistrzostwa Polski Amatorów w Narciarstwie Alpejskim. Przygotowano dwie konkurencje, slalom oraz slalom gigant. Po dwa przejazdy, w pięciu kategoriach dla kobiet i mężczyzn to naprawdę rozbudowane zawody. Nie dziwi więc solidna reprezentacja, jeśli chodzi o zawodników, ale także pozostałych narciarzy, którzy w rozbitym na stoku Miasteczku Land Rovera mogli odpocząć oraz zapoznać się z Defenderem. Obok drugi ze sponsorów, Rossignol, przygotował strefę testową nart ze swojej nowej kolekcji. Ci jednak, którzy zdecydowanie wolą cztery koła (napędzane) mogli przetestować SUV-y brytyjskiej marki. W tym, na parkingu przed wyciągiem na Jaworzynę Krynicką, skorzystać ze specjalnej rampy, gdzie doświadczeni instruktorzy udowadniali, że nowy Defender jest w stanie wjechać pod górkę i zjechać po nachyleniu niemal 40 stopni.

Racing Weekend

Zresztą, może niekoniecznie tak strome zjazdy, czekały również na chętnych, którzy zdecydowali się na testy. Dla nas udostępniono Discovery, Range Rovera Sport oraz Defendera i przygotowano zimową trasę pokazującą możliwości aut. Nie muszę chyba wspominać, że była to dla nich formalność.

Wyniki zawodów możecie sprawdzić tutaj. Poniżej znajdziecie też materiał video z przejazdu trasą przez Beskid Sądecki.

Dodatkową atrakcją Land Rover Racing Weekend była możliwość spotkania się w piątek z himalaistką i podróżniczką Miłką Raulin, najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi.

Racing Weekend

Tymczasem Land Rover zmienia powoli opony z zimowych na letnie i przerzuca swoje 4x4 na kolejne aktywności. Na pewno w tym roku zobaczymy brytyjskie SUV-y również podczas zawodów golfowych, a także kitesufringowych.