MANHART BMW Z4 - znacznie groźniejszy roadster

Niemiecki tuner na swoim profilu na Facebooku opublikował dwie grafiki, przedstawiające nadchodzącą modyfikację całkiem świeżego BMW Z4.

BMW Z4 w odmianie MANHART-a tak naprawdę nie przeszło wielu zmian. Niewielkimi modyfikacjami zderzaków (m. in. lotka pod przednim zderzakiem) podkreślono tylko agresywne linie modelu, nadając im nieco więcej charakteru niż w seryjnej odmianie. Wprowadzono także nowe, czarne felgi oraz zapewne nieco obniżone zawieszenie.

To, co wyróżnia tuningowane BMW to kolor. Samochód otrzymał schemat podobny do tego znanego z Fordów Mustangów Shelby, a także nowych projektów tunera. Jest czarny ze złotymi akcentami. Pasy przedzielają maskę, dach i tylną klapę samochodu, są też wzdłuż progów i drzwi. Złote "ramki" otrzymały też obramowania wlotów i wylotów powietrza z przodu i z tyłu ,a także dyfuzor i wgłębienie na tablicę rejestracyjną. Niby niedużo, a samochód wygląda znacznie ciekawiej. Nawet z założonym dachem.

Niestety, wraz z grafikami nie pojawiła się żadna informacja dotycząca modyfikacji mechaniki. Na tylnej klapie można dostrzec oznaczenie MHZ4 500, co mogłoby sugerować docelową moc samochodu, tak jak MANHART ma w zwyczaju określać swoje projekty. Biorąc pod uwagę dotychczasowe projekty, modyfikacje obejmą przeprogramowany komputer, układ wydechowy oraz modyfikacje przekładni automatycznej. Za bazę zapewne posłuży trzylitrowy silnik z odmiany Z4 M40i, dysponujący seryjnie 340 KM i 500 Nm.