Mazda CX-50 2022. Efektowna wizualnie, nowoczesna i...

Japończycy podkręcają tempo i zaczynają sezon premier. Oto Mazda CX-50 2022, czyli efektowny SUV o bojowym wyglądzie i mocnych silnikach.

Japończycy zaczynają z wysokiego C. Przed Wami Mazda CX-50 2022, czyli nowy SUV tej marki. Jest duży, efektowny wizualnie i bardzo "masywny", jak na auto utrzymane języku stylistyki Kodo. Do tego będzie to samochód składany we wspólnej fabryce Toyoty i Mazdy. Nie ostrzcie sobie zębów na ten samochód - w Europie nie będzie on oferowany.

Mazda CX-50 2022 to samochód stworzony z myślą o USA

I nie powinno to nikogo dziwić. Bojowo wyglądające SUV-y sprzedają się tam jak świeże bułeczki. Wystarczy pokazać takiego w witrynie i gotowe - do salonu wpadają tłumy klientów, chętnych do zakupu takiego auta.

Mazda CX-50 2022

A oferta jest tutaj naprawdę kusząca. Przede wszystkim Mazda CX-50 2022 świetnie wygląda. Stylistyka Kodo została tutaj poddana "kwadraturze", co stworzyło rasowo wyglądającą sylwetkę. Nie brakuje tutaj jednak detali typowych dla tej marki. Mamy więc duży grill, efektownie podkreślone nadkola i zgrabne światła.

Do tego Mazda CX-50 2022 dostępna jest z pakietami, które podkreślają jej offroadowy charakter. Wyjątkowo dobrze korespondują one z wyglądem tego samochodu - co jak co, ale Japończycy potrafią bawić się takim designem.

Mazda CX-50 2022 - pod maską znajdziecie tylko 2,5 litra

Do tego w dwóch wydaniach. Bazowa wersja tego silnika jest wolnossąca, więc oferuje nieco ponad 190 KM. W USA dostępna jest też wersja z turbodoładowaniem, która tutaj trafiła do oferty. Oznacza to zapas mocy i świetne osiągi. 250 KM zapewni odpowiednie przyspieszenie i właściwy "uciąg" dla załadowanego auta.

Dostępne są tutaj także trzy tryby jazdy: Normal, Sport i Off-Road. Zarządza nimi system MI-Drive, który zmienia ustawienia napędu na cztery koła i-Activ. Jest on standardem w tym samochodzie.

Mazda CX-50 2022

Do tego w drodze jest też wariant hybrydowy i zelektryfikowany. Te ujrzą światło dzienne nieco później, ale będą bez wątpienia ciekawą propozycją.

Wnętrze jest przestronne i "masywne" wizualnie

Choć wprowadzono tutaj szereg elementów nawiązujących do innych modeli Mazdy, to jednak CX-50 wyróżnia się na ich tle wieloma detalami. Deska jest wyższa i masywniejsza, a kanciaste nawiewy nawiązują do bryły nadwozia. Oczywiście nie zabrakło tutaj sprawdzonych multimediów japońskiej marki oraz zegarów łączących analogowe i cyfrowe wskaźniki.

Co ciekawe nowa Mazda CX-50 2022, choć wyjeżdża z jednej fabryki dzielonej z Toyotą, nie ma nic wspólnego z autem tej popularnej japońskiej marki. Japończycy podkreślają, że dzielą się komponentami wpływającymi na optymalizację kosztów, ale linie Toyoty i Mazdy są dwoma różnymi bajkami.