Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe - zmiany w wyposażeniu i nowy cennik

Niemcy kompleksowo aktualizują swoje modele. Teraz przyszła pora na czterodzwiowe GT. Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe - czyli samochód o najmniej finezyjnej nazwie na rynku, otrzymał uaktualnienie wyposażenia. Na szczęście z oferty nie wypadły żadne silniki.

W standardzie każdego egzemplarza będzie teraz panoramiczny kokpit z dwoma ekranami, z których prawy będzie systemem MBUX, wzbogaconym o typowe dla modeli Mercedes-AMG funkcje. Innymi słowy COMAND odchodzi już niemal całkowicie na emeryturę (został już chyba tylko w dwudrzwiowym GT). Oczywiście z MBUX-em będzie można pogadać, a także wykorzystać jego funkcje rozszerzonej rzeczywistości w nawigacji.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe

I w zasadzie to by było na tyle - w przypadku GT 4-Door Coupe mamy do czynienia z na tyle świeżym modelem, że więcej elementów nie wymagało zmian.

A - dodano możliwość zamówienia dedykowanych bagażników dachowych. Jakbyście chcieli przetestować napęd 4Matic+ w drodze na narty.

W ofercie pozostały cztery wersje silnikowe.

Podstawowym modelem jest GT 43, z napędem na tył lub 4Matic+. 367-konna odmiana rozpoczyna cennik, kwotą 428 700 zł. Wersja napędzanymi obiema osiami jest droższa o prawie 20 tys. zł (447 100 zł).

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe w mocniejszych odmianach jest już wyłącznie z napędem 4x4. Mercedes oferuje GT 53 za 549 900 zł (435 KM "pod nogą") oraz topowe 63 w dwóch wariantach. Słabszy ma 585 KM i kosztuje 763 600 zł, mocniejszy ma 639 KM i startuje z poziomu 823 600 zł. Konfigurator jest już dostępny.