Mercedes Klasy A 2023. Najdyskretniejszy lifting wszech czasów

Ten model najwyraźniej starzeje się godnie. Wersja po liftingu, którą właśnie widzicie, nie różni się jakoś specjalnie od poprzednika. Oto nowy Mercedes Klasy A 2023. Co się tutaj zmieniło?

Tak, ten samochód przeszedł lifting w obydwu wersjach - czyli w wydaniu hatchback i sedan. Trzeba jednak przyznać, że trzeba mocno się przyglądać, żeby poznać co tu zostało zmieniono. Mercedes Klasy A 2023 został doszlifowany, a nie wymyślony na nowo.

Przede wszystkim, Mercedes chwali się nowymi lampami, z opcjonalnym oświetleniem LED. Poza tym, nowością jest atrapa chłodnicy z wzorem małych trójramiennych gwiazdek. Poza tym pojawił się nowy przedni zderzak oraz standardowe światła LED z tyłu.

Mercedes Klasy A 2023

Do Mercedesa można zamówić teraz nowe wzory felg o średnicy do 19 cali, w tym z aerodynamicznymi nakładkami. Niemcy poszerzyli też ofertę lakierów - do gamy dołącza linia Manufaktur, pozwalająca na zamówienie dowolnego lakieru. za odpowiednią opłatą. Oczywiście są w tej gamie też lakiery matowe.

We wnętrzu pojawiły się nowe wzory tapicerki oraz kierownica obszyta skórą Nappa z możliwością podgrzewania.

Mercedes Klasy A 2023. Wszystkie silniki dostały układ miękkiej hybrydy

Wszystkie jednostki silnikowe Mercedesa przeszły "elektryfikację". Zgubiły też skrzynię manualną - do dyspozycji będzie siedmio- lub ośmiobiegowa przekładnia automatyczna o dwóch sprzęgłach.

Układ MHEV dorzuca dodatkowe 13,5 KM (10 kW) na starcie do każdej z odmian i pozwala na znacznie płynniejszą jazdę. I to by było na tyle.

Ach, wersja A250e przechodzi większe zmiany. Dorzucono 7 KM mocy do silnika elektrycznego, i teraz ma 109 KM. Oprócz tego zwiększono moc ładowania. Hybrydowa klasa A może być ładowana mocą 11 kW (z AC) lub 22 kW (z DC). To ciekawa zmiana w tego typu aucie kompaktowym.

Zmiany objęły też mocniejsze wersje. Mercedes klasy A od AMG, czyli A35 jest teraz nieco bardziej podobny do A45. Oprócz tego zmieniono mu skrzynię biegów, na ośmiobiegowe DCT i dołożono "miękką hybrydę". Parametry dwulitrowej turbobenzyny pozostały bez zmian - wciąż oferuje 306 KM.

Mercedes Klasy A 2023

Mercedes-AMG A45 dostał jedynie wersję specjalną Street Style Edition. Wyróżnia się ona lakierem Mountain Grey Magno, dodatkowym zestawem aero, czarnymi matowymi "dziewiętnastkami" oraz czerwonymi zaciskami hamulców. Uzupełniają to naklejki rodem z lat 90-ych. Silnikowo - bez zmian.

Mercedes Klasy A po modernizacji powinien już niedługo trafić do cenników, a w salonach zobaczymy go pod koniec roku, lub na początku 2023.