Mercedes Manufaktur rozszerza działalność. Nie ma nic lepszego niż indywidualizacja

Manufaktur to marka rozszerzonych pakietów indywidualizacyjnych w Mercedesie. Do tej pory oficjalnie tylko dla klasy G. Teraz również w innych modelach.

Indywidualizacja w Mercedesach ma długą tradycję. Nawet, jeśli nie miała swojej marki. Kiedyś Designo było tymi bardziej ekskluzywnymi liniami z szerszą gamą kolorów i tapicerek. Parę lat temu firma podrasowała możliwości personalizacji samochodu tworząc markę Manufaktur. Ale wyłącznie dla klasy G. Teraz ogłoszono rozszerzenie tej oferty na trzy kolejne modele.

Mercedes Manufaktur m. in. dla klasy S

To nasuwało się od samego początku. Jaki inny model, jak nie "S-ka" zasługuje na możliwość spersonalizowania każdego elementu? Oprócz topowej limuzyny, Manufaktur na ten moment obejmie jeszcze model CLS oraz Mercedesa-AMG GT 4 Door. A nie jest wykluczone, że w przyszłości takie możliwości pojawią się w kolejnych modelach. Jestem niemal pewien, że następny w kolejce czeka Mercedes EQS.

Manufaktur

Manufaktur zastępuje linie Designo. Nie jest to dziwne, bo już teraz każdy samochód od klasy C w górę mógł mieć tapicerkę opisaną jako Designo. Tymczasem nowa linia to dodatkowe kolory, dodatkowe wzory i dekory we wnętrzu. I połyskujące głębokie metaliczne lakiery, i matowe, jedwabiste odcienie - to pojawi się w gamie personalizacji. Pojawią się również kolory historyczne, w tym np. Manufaktur Graphite Grey, który jest lakierem oryginalnym dla słynnego Mercedesa 300 SL.

W nowej gamie pojawią się lakiery z lat 80-tych, takie jak Graphite Metallic i Olive Metallic, a także z kolejnej dekady. W tych znajdzie się widoczny na zdjęciach lakier China Blue. Klasa S w bladym błękicie wygląda wspaniale. Są też lakiery półmatowe z serii Magno - Cashmere White, Kalahari Gold i Night Black.

Co pod napisem?

Każdy samochód wyjeżdżający z manufaktury stylu Mercedesa będzie podpisany logiem marki na desce rozdzielczej. A we wnętrzu znajdzie się jeszcze więcej kombinacji. Widoczna na zdjęciach konfiguracja Deep White/Black Exclusive będzie jedną z tych bardziej klasycznych. Będzie można zamówić wnętrze w kolorach Pastel Yellow, Nut Brown, Truffle Brown oraz Yacht Blue, w zestawach z czernią. Będą też nowe drewniane wykończenia wnętrza oraz dwukolorowa, ręcznie obszyta kierownica.

Manufaktur

Tak, aby wszystko pasowało.

Uwielbiam takie linie. Dzięki nim powstają naprawdę unikalne modele. Klienci z grubymi portfelami czasem co prawda przesadzają, ale niektórzy mają zarówno fantazję, jak i wspaniałe wyczucie.