Mercedes-Maybach S580, efektowny bling-bling na całego

Jeśli lubicie chrom, hektary skóry i ostentacyjny wygląd, to Mercedes-Maybach S580 trafi w Wasze serca niczym strzała kupidyna

Miliony monet płyną na konto Mercedesa z Bliskiego Wschodu, Azji i z USA. Oto nowy Mercedes-Maybach S580, czyli najwyższy stopień luksusu w wydaniu marki ze Stuttgartu. To coś znacznie więcej niż bogato wyposażona Klasa S. Niemcy celują tutaj w Rolls-Royce'a Ghosta i Bentleya Flying Spura V8. Jak prezentuje się ich gracz?

Mercedes-Maybach S580 wygląda... bogato

Tutaj nikt nie oszczędzał chromów. Nikt też nie powiedział głośno "a może zróbmy to dyskretniej". Klasa S w wydaniu Maybacha pokazuje swój status w każdy możliwy sposób. Wyróżnia ją chociażby stylistyka, którą podkreślono przeprojektowanym frontem i nowymi tylnymi lampami.

Emirates First Class? Nie, to Mercedes-Maybach S580

Nie zapomniano też o wyróżniku nowych Maybachów, czyli dwutonowym malowaniu. I choć kolory prezentowanego auta mogą budzić wiele emocji (nie zawsze pozytywnych), to jednak całość prezentuje się wyjątkowo efektownie. Splendor wręcz bije z każdego detalu, w tym z wyjątkowo wysmakowanych i odważnych felg aluminiowych.

Najważniejszy jest tutaj salon

Czyli tylne fotele, które oferują najwyższy komfort podróżowania. Szeroki zakres regulacji, wygodna pozycja (także jako leżanka) i dostęp do własnych multimediów sprawiają, że kabina "First Class" w liniach lotniczych Emirates. Każdy zyskuje też własny stolik, a między fotelami znajduje się lodówka, która pomieści dwie butelki dobrych bąbelków. Oczywiście są też dopasowane kieliszki, które idealnie pasują do przygotowanych uchwytów.

Kabinę można dopasować do swoich potrzeb. Jeśli zamawiający auto oczekuje dużej ilości drewna z tyłu, to może być spokojny - Mercedes-Maybach S580 oferuje i taką opcję. Poza tym każde miejsce ma swoje własne ogrzewanie i wentylację. Nie zapomniano tutaj także o podłokietnikach!

A jak poczuje się kierowca?

Myślę, że wcale nie gorzej, niż osoba siedząca z tyłu. Wielokonturowy fotel, fantastyczne wykończenie i wysoki komfort jazdy tworzą wyjątkowy koktajl, który każdemu przypadnie do gustu. Mercedes-Maybach S580 wykończony jest unikalnymi dekorami, których próżno szukać w innych wariantach Klasy S. Poza tym cyfrowe zegary dostały swoją własną grafikę.

Sercem tego auta jest 4-litrowe V8, które oferuje 503 KM i 700 Nm momentu obrotowego. To nieco mniej niż w Maybachu GLS600, aczkolwiek nie bez przyczyny zdecydowano się na taki krok.

Jest też V12

Mercedes-Maybach S650 stanie na szczycie gamy, z 6-litrowym V12 generującym 625 KM. Malkontenci mogą być więc zadowoleni!

Maybach Klasy S ma jeszcze bardziej izolować kierowcę i pasażerów. Wszelkie wibracje i dźwięki z zewnątrz są tutaj niwelowane dzięki specjalnemu zawieszeniu i dopracowanemu wyciszeniu. Poza tym o nagłośnienie zadbał tutaj Burmester, który przygotował najlepsze nagłośnienie w swojej historii. Jesteśmy ciekawi efektów!