MG3 Hybrid chce wsadzić kij w mrowisko. Będzie tanim samochodem z napędem hybrydowym

Ma być tanie, praktyczne, ładne i hybrydowe. A to brzmi jak przepis na sukces. MG3 Hybrid ujrzy światło dzienne już 26 lutego. Co o nim wiemy?

Mało kto o tym wie, ale to będzie trzecia generacja tego samochodu. Ta jednak stanie się najważniejsza dla tej marki. Dlaczego? MG3 Hybrid wejdzie do gry w bardzo mocnym segmencie B, tak ważnym w Europie. Do tego ma oferować napęd, który może napsuć krwi konkurentom. Oto co warto wiedzieć o tym modelu.

MG3 Hybrid, jak sama nazwa wskazuje, będzie hybrydą. I to taką, która zagra w lidze Toyoty Yaris

Stylistyka pozostaje jeszcze tajemnicą, choć na bazie filmów promocyjnych (z zamaskowanymi egzemplarzami) i kilku zwiastunów można już mieć wgląd w to, co tutaj dostaniemy.

A spodziewajcie się dość odważnie narysowanego samochodu, z pociągłymi światłami z przodu i tylnymi lampami przywodzącymi nieco Ople sprzed lat. Nie będzie to nic szokującego, ale całość przede wszystkim ma być przyjemna dla oka. A o to raczej w tym przypadku martwić się nie trzeba.

MG3 Hybrid 2024 wnętrze

Znamy też już wygląd wnętrza MG3. Tutaj postawiono na koncepcję zbliżoną do elektrycznego MG4. Na desce rozdzielczej znajdziemy więc dwa ekrany (wskaźników i multimediów), a wybierak skrzyni biegów przybrał formę obrotowego pokrętła. Nie zabrakło też garści fizycznych przełączników. Całość prezentuje się bardzo dobrze i nie rozczarowuje.

Najważniejsze jest jednak to, co znajdzie się tutaj pod maską

A znajdziemy tutaj wolnossącą jednostkę 1.5, którą połączono z jednostką elektryczną i z akumulatorem litowo-jonowym. Moc oczywiście nie jest jeszcze znana, ale można śmiało celować w okolice 110-120 KM.

Taki zestaw ma być przede wszystkim oszczędny. Do tego MG ma mieć mocny argument w postaci bardzo atrakcyjnej ceny. Jeśli ta będzie niższa od modelu ZS i wystartuje z poziomu 72-76 tysięcy złotych, to mamy murowanego kandydata na jednego z liderów na rynku.

Zainteresowanie MG rośnie ekspresowo. Teraz tak naprawdę marka ma przed sobą ogromne wyzwanie w postaci zbudowania zaufania wśród klientów. A w tym pomoże dobra opieka po sprzedaży (w tym serwisowa), bezawaryjność i solidna wartość rezydualna samochodów. Na dokładne wskaźniki musimy jednak jeszcze chwilę poczekać.

Oficjalna premiera MG3 Hybrid odbędzie się 26 lutego podczas targów w Genewie.