Toyota Yaris, ale trochę stary Jaguar. Mitsuoka Viewt wygląda osobliwie

Oto samochód, który zdecydowanie cierpi na zaburzenie osobowości. Mitsuoka Viewt to nic innego jak Toyota Yaris w retro-przebraniu. Powiedzieć o niej, że wygląda osobliwie, to mało.

Jak pewnie wiecie Mitsuoka od lat produkuje dość specyficzne wizualnie samochody. Ta japońska manufaktura specjalizuje się w przebudowywaniu znanych modeli, tak aby swoim wyglądem przypominały znane klasyki. Tym razem "pod dłuto" trafiła Toyota Yaris. Efekty tego połączenia są co najmniej zaskakujące.

Trochę Toyota Yaris, trochę Jaguar. Mitsuoka Viewt wygląda przezabawnie

Trzeba jednak jedno przyznać - nikt nie zapomniał tutaj o kolorach. Viewt wyróżnia się z tłumu nie tylko odważnymi lakierami, ale też ciekawie obszytym wnętrzem.

Klienci mają tutaj szeroki wybór odcieni - od bardziej stonowanych, aż po atrakcyjne jasne barwy. To samo tyczy się kokpitu, gdzie znajdziemy chociażby błękitną tapicerkę. Takie połączenie w tym aucie robi doskonałe wrażenie i może wpaść w oko.

Toyota Yaris Mitsuoka Viewt

Jeśli zaś chodzi o stylistykę zewnętrzną, to w tym przypadku o gustach dyskutować nie będziemy. Nowy pas przedni z wyżej poprowadzoną maską, okrągłymi światłami i wielkim grillem prezentuje się dość intrygująco. Linię boczną przyozdobiono z kolei aluminiową listwą ozdobną.

Z tyłu także zastosowano okrągłe lampy, nawiązujące do tych z przodu. Nie zapomniano też o felgach - są to lakierowane stalówki z chromowanymi kołpakami.

Mitsuoka idzie oczywiście z duchem czasu i dba o odpowiednie wkomponowanie systemów bezpieczeństwa. W grillu ukryto chociażby radar tempomatu. Pas przedni jest też dopasowany do wymagań testów zderzeniowych.

Toyota Yaris Mitsuoka Viewt

Poprzednia generacja Mitsuoki Viewt bazowała na Micrze i sprzedawała się wyjątkowo dobrze

Oczywiście jak na możliwości małej manufaktury. Dokładnie 13 000 egzemplarzy wyjechało na japońskie drogi - a nowa generacja ma pomóc w poprawieniu tego wyniku. Dużym atutem będzie napęd hybrydowy, który z pewnością przyciągnie szerokie grono klientów.

Obecnie jest to kolejny model Mitsuoki, który bazuje na Toyocie. W ofercie są też auta wykorzystujące Corollę i RAV4.

Mitsuoka Viewt jest nieco droższa od Toyoty Yaris

Taki samochód kosztuje 3 080 000 jenów, czyli w przeliczeniu na złotówki niecałe 102 000 złotych. Niestety, chętni na to auto muszą udać się do Japonii. Viewt oferowany jest też wyłącznie z kierownicą po prawej stronie.