Motoclassic Wrocław 2018 - Najpiękniejsze auta w Zamku Topacz

Kolejna edycja Motoclassic Wrocław już za nami. Tegoroczne spotkanie można uznać za jedno z najbardziej udanych oraz przełomowych.

Motoclassic Wrocław to bardzo ciekawe wydarzenie, które od kilku lat przyciąga tysiące osób z całej Polski. Teren Zamku Topacz oraz otaczających go błoni zalewają wówczas samochody klasyczne oraz najnowsze propozycje wielu producentów. Nie brakuje tu ciekawych perełek jak i bardziej popularnych youngtimerów na sprzedaż.

Tegoroczne wydanie zapisze się w historii ze względu na pierwszy zlot właścicieli samochodów marki Alpine. Został on zorganizowany przez Alpine Katowice, zarządzane przez Grupę Pietrzak. W Topaczu pojawiło się kilka egzemplarzy najnowszego wcielenia A110, trzy egzemplarze klasycznego A110 (w tym jedno rajdowe, należące do Jurgena Claussa prowadzącego AlpineLAB) oraz modele A310 i A610/GTA. Nie zabrakło tez podrasowanych przez Alpine Renault 5.

Poza tym w Topaczu pojawił się klub Pagody (aż 20 samochodów w jednym miejscu!), Casual Car Club (Rolls-Royce, Morgan Roadster, MG B GT, Aston Martin DB6) oraz klub właścicieli Rolls-Royce'ów, który wystawił kilka klasycznych modeli. Nie zabrakło też unikalnych aut Bentleya, Bugatti (aż trzy egzemplarze), BMW DIXI czy Forda T.

GALERIA ZDJĘĆ