Nadchodzi Mercedes klasy T - mały miejski minivan

Pojawiły się pierwsze zapowiedzi nowego minivana ze Stuttgartu. Mercedes klasy T ma pojawić się na rynku w 2022 roku i bazować na modelu dostawczym.

Jak zapewne się domyślacie, nowy samochód powstanie w ramach współpracy między koncernami Renault-Nissan oraz Mercedes Benz. Mercedes klasy T będzie bowiem dla nowego Citana tym, czym klasa V dla modelu Vito. Do tego oczywiście w materiałach marketingowych producent podkreśla, że przeznaczony jest dla klientów prywatnych, ceniących aktywny wypoczynek oraz rodzin.

Obydwa modele Mercedesa będą bazować na nowej generacji Renault Kangoo. O ile Citan pozostanie samochodem dostawczym, to klasa T ma otrzymać wiele rozwiązań z samochodów osobowych, stając się kombivanem "premium", z bogatym wyposażeniem, ale również obszernym bagażnikiem, dużą praktycznością wnętrza i przesuwnymi drzwiami z obu stron.  Oczywiście, ma też "inspirować swoim wyglądem, proporcjami i jakością".

Na razie dużo nie wiemy, poza ogólnym szkicem. Wygląda jednak na to, że bryła będzie znacznie bardziej "osobowa" niż dotychczas, z lekko opadającą linią dachu. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to Mercedes klasy T ma być dostępny zarówno z napędem konwencjonalnym, a także jako samochód całkowicie elektryczny.

Mercedes klasy T powinien pojawić się na rynku w pierwszej połowie 2022 roku. Niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów, zwłaszcza, że już w najbliższym czasie powinno pojawić się Renault Kangoo.