Tak wygląda nowe Renault Kangoo. Zadebiutuje za kilka miesięcy

Nowe Renault Kangoo jeszcze nie zostało pokazane, ale już wiemy jak wygląda. Spodziewajcie się ciekawego i atrakcyjnego dostawczaka.

Francuzi muszą ścigać... Francuzów. Nowa generacja Peugeota Riftera/Partnera, Citroena Berlingo i spokrewnionego z nimi Opla Combo oraz Toyoty ProAce City sprawiły, że przestarzałe Renault Kangoo nikogo już nie interesuje. Niebawem jednak się to zmieni. Nadchodzi nowa generacja tego auta, znacznie ciekawsza i atrakcyjniejsza wizualnie. Model ten będzie bardzo podobny do konceptu zaprezentowanego kilka miesięcy temu.

Nowe Renault Kangoo - multum technologii, mocniejsze silniki

Wizualnie nowe Renault Kangoo będzie korespondowało z osobowymi modelami marki. Obłości poprzednika ustąpią miejsca kantom i zgrabnym przetłoczeniom. W efekcie samochód ten może stać się jedną bardziej atrakcyjnych propozycji w segmencie.

Renault Kangoo przede wszystkim oferowane będzie w kilku wersjach. Można spodziewać się krótkiego i dłuższego nadwozia oraz różnych wysokości. Oczywiście nie zabraknie także wariantu osobowego, zarówno bardziej użytkowego jak i nieco bardziej praktycznego. W efekcie powinniśmy otrzymać bardzo uniwersalny samochód do różnorakiego zastosowania.

Według wstępnych informacji kokpit tego auta będzie mocno nawiązywać do Renault Clio. Znajdzie się tutaj miejsce na duży ekran multimediów oraz atrakcyjnie zaprojektowany panel klimatyzacji. Materiały? Luksusu się nie spodziewajcie, ale różne kolory tapicerki i plastików urozmaicą tę przestrzeń.

Auto jest rozwijane

Premiera Kangoo zaplanowana jest na początek przyszłego roku. To jeden z najdłużej wyczekiwanych modeli marki. Aktualna generacja tego auta jest już mocno przestarzała, nieprzyjemna w prowadzeniu i mało atrakcyjna na tle konkurencji.

A ta rośnie w siłę, bowiem na horyzoncie jest też nowy Volkswagen Caddy, który światło dzienne ujrzy zaraz po Kangoo. Dla tych, którzy szukają auta użytkowego, będzie to więc obfitujący w nowości rok.