Nowe informacje o Fordzie Focusie RS

Na rynku szybkich hatchbacków w ostatnim czasie dzieje się naprawdę wiele i mimo mnogości premier na targach we Frankfurcie wciąż olbrzymie zainteresowanie budzi nowy Ford Focus RS. Głównie dlatego, że osiągi, które podał do informacji producent, robią naprawdę duże wrażenie.

Konkurencja w klasie jest bardzo zażarta, a rywale się zbroją - Honda nadciąga z nowym Civiciem Type-R, całkiem niedługo możemy spodziewać się oświeżonej wersji rasowego Megane, a na to wszystko patrzy Volkswagen ze swoim 300-konnym Golfem R. Wiemy już, że Focus RS podniesie poprzeczkę bardzo wysoko - pod maską znajdzie się bowiem silnik 2.3 EcoBoost o mocy 350 KM i momencie obrotowym 440 Nm. Ford zadeklarował także mnóstwo zmian w zawieszeniu i inteligentne zarządzanie napędem na cztery koła, tak aby tę moc przenieść na asfalt w sposób dający pewność i stabilność, a z drugiej strony dużo frajdy z jazdy. Stąd także kontrola startu i magiczny przycisk z napisem "Drift".

Ford Focus RS

Poznaliśmy nareszcie pierwsze liczby świadczące o rzeczywistych osiągach auta. Sprint do setki ma zajmować jedynie 4,7 sekundy, co jest wynikiem o sekundę szybszym niż ten zapowiadany przez Hondę. To także bardzo wyraźny postęp względem poprzednika, który na osiągnięcie pierwszej setki potrzebował 5,9 sekundy. Do tego prędkość maksymalna na poziomie 266 km/h w Focusie to także wartość, która robi spore wrażenie.

Ford Focus RS

A wszystko to za cenę, która w Niemczech ma wynosić 39 tysięcy euro. W Polsce spodziewać możemy się ceny na poziomie 160-170 tysięcy złotych, co może nie jest specjalną okazją, ale biorąc pod uwagę, że za te same pieniądze kupimy nieco słabszego i na pewno o wiele bardziej grzecznego Golfa R to nowy Focus RS wydaje się być naprawdę atrakcyjną ofertą.

https://www.youtube.com/watch?v=3uhUYBrfbzI