ciekawostki

Film, na który czekają wszyscy pasjonaci motoryzacji. Zobacz pierwszy zwiastun „Ford v Ferrari”

Christian Bale i Matt Damon na jednym ekranie to gwarancja sukcesu – zwłaszcza w filmie, gdzie główną rolę gra rywalizacja Forda z Ferrari.

Dla pasjonatów motoryzacji film ten może być najważniejszą kinową premierą tego roku. Plotki na temat tej produkcji pojawiały się od dawna, jednak w momencie, w którym Jamesa Mangolda ogłoszono reżyserem, wszystko stało się jasne. W swojej karierze odpowiadał za kilka wielkich hollywoodzkich produkcji, takich jak chociażby dwa filmy z serii o Wolverinie z uniwersum Marvela. Tym razem odpowiada on za obraz Ford v Ferrari, w którym skupia się na historii niezwykłego kierowcy wyścigowego oraz twórcy kultowego Forda GT40 Mark II, czyli na Kenie Milesie oraz Carolu Shelbym.

Obraz ten nie tylko pokaże rywalizację na torze, ale przede wszystkim historię powstawania jednego z najbardziej kultowych pojazdów w historii motoryzacji. Po odrzuconej przez Enzo Ferrariego propozycji przejęcia tej włoskiej marki przez Forda, amerykański koncern zarządzany przez Henry’ego Forda II postanowił podjąć wyzwanie i pokonać Ferrari podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans. Cała historia bazuje na książce Go Like Hell: Ford, Ferrari, and Their Battle for Speed and Glory at Le MansWedług twórców każdy szczegół zostanie tutaj wiernie odwzorowany i nie będzie „zaginał” prawdziwej historii.

Premiera filmy Ford v Ferrari będzie miała miejsce w listopadzie bieżącego roku.

Dyskusja

komentarzy