motorsport

200 koni z litra. Krakowski M-Sport przygotował Fiestę R2

Litrowy silnik w rajdach? Jak widać M-Sport twierdzi, że to dobry pomysł. W krakowskim oddziale tej firmy powstała nowa Fiesta R2.

Rajdowy Ford Fiesta R2 bazuje w dużej mierze na aktualnej Fieście ST-Line. Zmian tutaj jednak nie brakuje – przede wszystkim litrową, 3-cylindrową jednostkę EcoBoost podkręcono do skromnych 200 koni mechanicznych i 290 Nm momentu obrotowego, dostępnego przy 4 000 obr./min. Według M-Sportu silnik ten świetnie nadaje się do sportowego zastosowania i wytrzyma takie obciążenie.

Poza tym Fiesta R2 zyskała pięciobiegową sekwencyjną przekładnię SADEV z mechanizmem różnicowym, zawieszenie adaptacyjne, grubsze stabilizatory i wyczynowe wentylowane tarcze AP Racing na przedniej osi. We wnętrzu pojawiła się homologowana klatka bezpieczeństwa (zgodna z załącznikiem J), kubełkowe fotele Sparco i sportowa kierownica. Oczywiście wnętrze zostało wypatroszone niemal do zera.

Nowy Ford Fiesta R2 stworzony przez M-Sport zadebiutuje podczas Rajdu Szwecji – wystartują w nim juniorzy w swojej kategorii mistrzostw świata. M-Sport zbuduje 100 egzemplarzy tego auta, zaś pierwszych 20 jest już w zasadzie gotowych. Cena? Jeśli dostarczymy własną Fiestę ST-Line wyniesie ona 37 900 euro. Całkowita kwota, wraz z zakupem auta to z kolei 64 900 euro

Dyskusja

komentarzy