motorsport

Skrzydło to podstawa. W Australii debiutuje Ford Mustang Supercar

W Australii zadebiutował Ford Mustang Supercar. Nie myślcie jednak, że firma ta zbudowała wewnętrzną konkurencję dla modelu GT.

Ford Mustang Supercar to wyścigowy pojazd startujący w australijskiej kategorii Supercar Championship. Z technicznego punktu widzenia tak naprawdę ma on niewiele wspólnego z prawdziwym Mustangiem. Sercem tego auta jest szkieletowa konstrukcja bazująca na klatce bezpieczeństwa (niczym w NASCAR), obudowana nadwoziem imitującym Mustanga. Sercem tego pojazdu jest 5-litrowe wolnossące V8, generujące od 620 do 650 KM. Moc kierowana jest na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej sekwencyjnej skrzyni biegów. Masa całego auta (wraz z kierowcą) nie może przekraczać 1410 kg.

Charakterystycznym elementem aut z kategorii Supercar jest potężna aerodynamika. Wielkie skrzydło w tylnej części nadwozia zagościło także w Mustangu, wyróżniając go spośród innych pojazdów. Ford wiąże ogromne nadzieje z tym autem – kategoria Supercar w Australii jest bardzo popularna, a koncern z błękitnym owalem w logo coraz chętniej angażuje się w kolejne serie wyścigowe.

Ford Mustang Supercar zadebiutuje 14 lutego podczas wyścigu Superloop Adelaide 500. Na tor wyjedzie sześć takich pojazdów – dwa w barwach teamu Shell V-Power Racing, trzy z Tickford Racing i jeden z 23Red Racing.

Dyskusja

komentarzy