nowości i premiery

Berlingo, Partner i Combo, czyli garść nowości od PSA [AKTUALIZACJA]

Tego nikt się nie spodziewał – niebawem poznamy nowe wcielenie bliźniaków w postaci Peugeota Partnera oraz Citroena Berlingo. Do rodziny dołączy także nowe dziecko w postaci Opla Meriva.

Zaraz zaraz, Meriva jako mały van/samochód dostawczy? Owszem – PSA postanowiło nieco zmodyfikować ofertę tego producenta. Combo najprawdopodobniej odejdzie niebawem do lamusa (wszak bazuje na Fiacie Doblo), zaś jego miejsce zajmie właśnie Meriva, która to dzielić będzie architekturę oraz silniki z Berlino i Partnerem.

AKTUALIZACJA 14.02:

Wszystko wskazuje, że nazwa Combo pozostanie jednak w użyciu – informacje o „Merivie” okazały się być błędne. Opel w przeciągu najbliższych dni rozpocznie oficjalną komunikację dotyczącą nowego modelu.

PSA swoje nowe modele określać będzie jako LAV – Leisure Activity Vehicles. W porównaniu do swoich poprzedników mają one zapewniać jeszcze większy komfort podróżowania, głównie ze względu na bogate wyposażenie. Atutem tych modeli ma być także możliwość łatwej aranżacji wnętrza.

Warto także zwrócić uwagę na stylistykę – każdy z tych modeli będzie mocno zróżnicowany, co ma umożliwić łatwiejsze dopasowanie auta do swoich potrzeb. Wymiary aut będą jednak niemal identyczne, podobnie jak oferta silnikowa (bazująca na jednostce 1.2 PureTech oraz dieslu 1.6). Różnice znajdziemy w wyposażeniu oraz oczywiście w charakterze samochodów. Każdy z tych modeli ma być skierowany do nieco innej klienteli. Czy pomysł ten przyjmie się na rynku? To pokaże czas.