nowości i premiery

Tak prezentuje się nowy Mercedes Klasy G [PIERWSZE ZDJĘCIA]

Do sieci wyciekły zdjęcia nowego Mercedesa Klasy G. Wyciągnijcie lepiej lupę, gdyż na pierwszy rzut oka wielkich zmian nie widać.

Największą zmianą jest szerokość – nowa Klasa G jest zdecydowanie szersza w porównaniu do swojego poprzednika. Ma to zapewnić nie tylko lepsze właściwości jezdne, ale także wyższy komfort podróżowania (jeśli kiedykolwiek jechaliście Gelendą, to zapewne zwróciliście uwagę, że w środku jest bardzo ciasno).

Stylistycznie auto w zasadzie się nie zmieniło – nowa Klasa G zachowała klasyczny charakter poprzednika. Uzupełniono go jednak o wiele nowoczesnych elementów, takich jak LED-owe oświetlenie z przodu i z tyłu oraz drobne dodatki stylistyczne, zapewniające świeżość legendarnej sylwetce.

We wnętrzu połączono z kolei założenia z nowych Mercedesów z klasycznymi elementami charakterystycznymi dla Klasy G. Przed pasażerem nie zabrakło więc masywnego uchwytu, zaś przyciski sterujące mechanizmem różnicowym ponownie zagościły w centralnej części konsoli środkowej. W zależności od wersji wyposażeniowej Klasa G oferowana będzie z klasycznymi zegarami bądź 12,3-calowym wyświetlaczem.

Mercedes ujawnił także część danych technicznych – znajdziecie je w tym wpisie.