nowości i premiery

Volkswagen rozpoczyna przedsprzedaż modelu I.D. od 8 maja

Zaczyna się na poważnie. Volkswagen ogłosił, że u dealerów będzie można składać zamówienia na pierwszy masowy elektryczny model marki – I.D.

Choć może wydawać się to dziwne, bo samochód jeszcze nie został zaprezentowany, ale szefostwo VW zapewnia, że to w wyniku zainteresowania klientów. Poza tym nie ukrywajmy, wszelkiego rodzaju pierwsze edycje, czy „Launch Edition” zazwyczaj rozchodzą się bardzo szybko. Na to samo liczy Volkswagen. Od 8 maja będzie więc można zapłacić zaliczkę, aby znaleźć się wśród osób, do których trafią pierwsze egzemplarze, z listopada i grudnia 2019 roku, bo właśnie wtedy mają zjechać z taśmy produkcyjnej.

Sam I.D. szerokiej publiczności zostanie pokazany na targach we Frankfurcie, przy czym premiera „online” może nastąpić kilka tygodni wcześniej. U dealerów egzemplarze powinny pojawić się na początku 2020 roku. Zapewne w wakacje lub jesienią poznamy też dokładną specyfikację elektrycznego hatchbacka.

Póki co wiemy tylko tyle, że samochód w bazowej odmianie będzie miał zasięg na poziomie 331 km, a w bogatszych wersjach będzie wzrastał aż do 550 km. VW określił też cenę, na poziomie „Golfa TDI”. Nie wiadomo jednak, czy bazowego 1.6 TDI 115 KM Trendline (88 590 zł), czy GTD za 135 690 zł. Podejrzewamy, że raczej to drugie, ale i tak jak na ceny elektryków, powinno być nie najgorzej.

Dyskusja

komentarzy