prototypy i wizje

Aston Martin DBX

Aston Martin zjeżdża z asfaltu. Brytyjczycy rozpoczynają testy modelu DBX

Pierwszy SUV Astona Martina staje się rzeczywistością – Brytyjczycy rozpoczęli testy drogowe modelu DBX.

Aston Martin niebawem dołączy do producentów oferujących SUV-y. Popyt na tego typu auta jest coraz większy, co dodatkowo zachęca do budowy podwyższonego auta. Aston Martin na szczęście nie pójdzie w półśrodki. Jak zapewnia Andy Palmer, prezes Astona Martina, ich SUV będzie zapewniał nie tylko świetne właściwości jezdne, ale przede wszystkim zachowa charakter innych modeli tej marki.

Przez ostatnie miesiące Aston Martin DBX dopracowywany był w specjalnym symulatorze – tworzy się w nim model auta oraz całą konstrukcję, po czym w cyfrowych warunkach dostraja konkretne elementy. Dopiero na bazie takiej formy powstają samochody testowe wysyłane na drogi. Brytyjczycy zapewniają, że taki sposób rozwijania samochodów pozwala nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale przede wszystkim ułatwia wychwycenie wszystkich potencjalnych wad. DBX będzie testowany na całym świecie, w tym na torach oraz drogach nieutwardzonych.

Aston Martin DBX

Pod maską Astona Martina DBX znajdą się jednostki V12 (autorski silnik Astona Martina) oraz V8 (zapożyczone z AMG). Nie zabraknie też tutaj technologii hybrydowej, którą ta brytyjska marka również pozyskała od Mercedes-AMG.

Aston Martin DBX będzie produkowany w specjalnie przygotowanej fabryce w St Athan w Wielkiej Brytanii. Finalna nazwa nie została jeszcze potwierdzona, aczkolwiek nie będzie to raczej sugerowana przez wiele osób Varekai. Stylistycznie Aston Martin DBX będzie czerpał ze studyjnego wydania zaprezentowanego w 2015 roku w Genewie, choć nie zabraknie tu elementów z nowych modeli, takich jak Vantage, DBS i DB11. W przeciwieństwie do konceptu stanie się jednak klasycznym pięciodrzwiowym SUV-em.

Aston Martin DBX

Oficjalna premiera tego modelu będzie miała miejsce w czwartym kwartale przyszłego roku.

Dyskusja

komentarzy