Nowości

Sześć nowych Audi RS jeszcze w tym roku. Dwa to zupełne nowości

Audi pokazało teaser nowości z gamy RS na ten rok. Cztery modele miały już swoich poprzedników lub odpowiedniki. Dwa to zupełne nowości.

W zasadzie to nawet trzy z nich to całkowite nowości. Zaraz do nich przejdziemy. Najmniej spektakularną, którą możemy poznać z teasera, jest Audi RS4 Avant – 450-konne kombi z silnikiem 2.9 V6 biturbo przejdzie po prostu lifting wraz z resztą gamy „A czwórki”.

Następne w kolejności są spodziewane i wyczekiwane modele klasy wyższej. Mowa oczywiście o Audi RS6 Avant oraz Audi RS7. Oba otrzymają 4.0 V8 z podwójnym doładowaniem. Spodziewana moc ma wynieść ok. 600 KM w podstawowej wersji. Natomiast już wśród pracowników chodzą plotki dotyczące wersji Performance. Ta miałaby być… hybrydą – dokładnie rzecz biorąc wziętą z Porsche Panamera Turbo S e-Hybrid, a więc plug-inem o mocy około 680 KM.

Ten sam silnik miałby trafić do potwierdzonej już w źródłach (i rozpoznawalnej na zdjęciu) nowości: Audi RS Q8. Na jesieni powinniśmy poznać największego RS-a w gamie Audi.

Pozostałe dwie „nówki” to SUV i jego wersja „coupe” – czyli RS Q3 i RS Q3 Sportback. Oba otrzymają ten sam silnik co RS3, czyli 400-konną jednostkę R5 o pojemności 2.5 litra i z doładowaniem.

Więcej szczegółów poznamy w ciągu najbliższych tygodni, lub podczas targów we Frankfurcie we wrześniu.

Dyskusja

komentarzy