tuning i modyfikacje

Najmocniejsze wcielenie BMW M2 - 680 KM i 860 Nm!

Najmocniejsze wcielenie BMW M2 – 680 KM i 860 Nm!

BMW M2 o mocy nie odstającej od supersamochodów? To propozycja dla osób o stalowych nerwach.

G-POWER, czyli specjaliści od tuningu BMW, przygotowali unikalny pakiet dla nowego M2 Competition. Postawiono tutaj jeden cel – wykrzesać jak najwięcej mocy. Potencjał w tym modelu jest bardzo duży, gdyż BMW zdecydowało się na wrzucenie pod maskę jednostki z większego M4. Poza mocniejszą konstrukcją, silnik ten wyróżnia się także większym potencjałem tuningowym, co oczywiście przyciągnęło uwagę G-POWER.

Najmocniejsze wcielenie BMW M2 - 680 KM i 860 Nm!

Co zmieniono? Przede wszystkim zastosowano znacznie większe i wydajniejsze turbosprężarki. Nie zabrakło także nowego układu wydechowego, który zaprojektowano od podstaw, tak aby lepiej radził sobie z wypluwaniem spalin. Ostatnim elementem było przeprogramowanie komputera sterującego silnikiem (ECU). W efekcie uzyskano aż 680 KM i 860 Nm momentu obrotowego(o 270 KM i 310 Nm więcej niż w seryjnym aucie) – są to wartości, których nie powstydziłby się nawet supersamochód. Bonsuem są tutaj piękne ogniste strzały z wydechu, których próżno szukać w każdym seryjnym BMW z serii M.

Osiągi? Przyspieszenie do stu kilometrów na godzinę zajmuje zaledwie 3,2 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 330 km/h. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że pakiet modyfikacji wbrew pozorom nie jest taki drogi – kosztuje 20 000 euro. Mniej więcej tyle samo trzeba dopłacić do topowej M4-ki (względem M2), co dodatkowo zachęca do skorzystania z oferty G-POWER.

Oczywiście klienci tej firmy mogą zdecydować się także na delikatny tuning wizualny. W katalogu opcji znajdziemy nowe felgi oraz masywny spoiler na klapę bagażnika.

Dyskusja

komentarzy