Ostatni wyprodukowany Saab trafił na sprzedaż.

Ostatni wyprodukowany Saab trafił właśnie na sprzedaż. 9-3 Aero zjechał z linii produkcyjnej w 2014 roku i od tamtej pory przejechał 66 km.

To duża gratka dla miłośników marki. Na portalu bilwebauctions.se pojawił się na sprzedaż Saab 9-3 Aero Turbo 4 z przebiegiem zaledwie 66 km. Na dodatek to model z krótkiej serii, kiedy firma NEVS przejęła Saaba i próbowała utrzymać produkcje modelu 9-3. Prezentowany Saab to, wg wystawiającego, ostatni Saab w historii marki, który zjechał z linii produkcyjnej w Trolhattan.

Srebrny sedan na "turbinowych" felgach ma dwulitrowy silnik turbo o mocy 220 KM. Moc przenoszona jest na przednie koła przez sześciobiegową skrzynię automatyczną. Przebieg samochodu powstał na torze testowym Saaba oraz podczas produkcji zdjęć promocyjnych. Do tej pory miał też jednego właściciela.

Ostatni Saab 9-3 ma elektrycznie sterowane fotele, jasną skórzaną tapicerkę oraz podstawowy system audio, bez nawigacji. Jednak cena, którą osiągnie, zależeć będzie od kolekcjonerów. Dom aukcyjny przewiduje ją na ok. 350 - 450 tys. SEK, czyli 140 - 180 tys. PLN.