Oto nowe auto elektryczne. Jak sądzicie, jakiej jest marki?

Ma 218 KM, ogromną baterię o pojemności 93,6 kWh oraz zasięg wynoszący 653 kilometry na jednym ładowaniu. Jak sądzicie, skąd pochodzi to auto?

Sylwetka naprawdę niczego Wam nie zdradzi. Samochód ten wpada w oko i może się podobać. Łagodny front i nieco bardziej kanciasty profil oraz tył tworzą spójną kompozycję. Jest nowocześnie i "czysto", jak to w samochodach elektrycznych. Przód może Wam nieco przypominać mieszankę nowej Corvette C8 i... McLarena (w kształcie świateł). Auto elektryczne.

Auto elektryczne

Wnętrze? Oczywiście zawładnięte przez wielki ekran

Panoramiczny ekran zajmuje większą część konsoli centralnej i sięga aż do miejsca pasażera. Dwuramienna kierownica przypomina z kolei tą ze z nowej Skody Octavii. Za nią kryją się, a jakże, cyfrowe zegary - teraz absolutne "must have" w każdym samochodzie.

Ogólna stylistyka kokpitu jest przyjemna dla oka. Miło zaskakuje także kolorystyka. Połączono tutaj bowiem niebieską i jasnobeżową (lub białą) tapicerkę z czarnymi detalami. Takich zestawień nie widuje się już zbyt często - co jest miłą niespodzianką.

To auto elektryczne nazywa się... ArcFox Alpha-T

Nie słyszeliście nigdy o tej marce? Nic dziwnego - to kolejny "chiński" wynalazek koncernu BAIC. ArcFox ma oferować nowoczesne i efektowne auta. Dotychczas jedynym autem z tym logo był koncept zapowiadający właśnie ten model i supersamochód GT. Elektryczna 1200-konna maszyna zadebiutowała rok temu w Genewie, gdzie była dumnie promowana w towarzystwie europejskich, japońskich i koreańskich samochodów.

Auto elektryczne

ArcFox Alpha-T ma być oczywiście samochodem dla mas. Spore, bo mierzące blisko 4,8 metra długości nadwozie ma wyróżniać się przestronnością, a napęd efektywnością. Można więc śmiało powiedzieć, że Chińczycy, po cichu i nieco na uboczu, gonią (i przeganiają) europejskich i amerykańskich konkurentów.

Trudno powiedzieć, czy bateria i napęd faktycznie zapewnią możliwość pokonania deklarowanego dystansu, aczkolwiek "na papierze" wszystko wygląda bardzo imponująco. Cena? 280 000 yuanów, czyli ok. 165 200 zł.