Polestar 2 - niedługo poznamy konkurenta Tesli model 3 [TEASER]

Submarka Volvo pokazała pierwszy teaser drugiego modelu - Polestar 2 ma mieć cztery drzwi i konkurować z Teslą model 3. Premiera w ciągu najbliższych tygodni.

O ile Polestar 1 jest limitowanym, drogim coupe, kolejny model elektrycznej marki ma być cztero- lub pięciodrzwiowym fastbackiem średniej wielkości.

Nie znamy na razie pełnej specyfikacji technicznej - Polestar ujawnił na ten moment, że "elektryk" będzie dysponował mocą 400 KM oraz zasięgiem na poziomie ok. 300 mil (wcześniej była mowa o 350 milach). Napęd zapewne będzie na obie osie.

Producent chwali się, że w "Dwójce" zadebiutuje nowy system inforozrywkowy Google Android HMI, a to przełoży się pojawienie się w samochodzie asystenta Google po raz pierwszy. Wg zapowiedzi, będzie to mocno rozbudowany system, który na pewno przeskoczy pod względem możliwości "gadającego" MBUX-a w Mercedesach.

Polestar powinien kosztować ok. 40 - 50 tys. dolarów w Stanach Zjednoczonych. Będzie to więc bezpośredni konkurent Tesli model 3 (od 35 950 do 53 950 USD bez opcji). Samochód będzie dostępny, podobnie jak Polestar 1, w subskrypcji Care by Volvo, jednak w nieco zmienionej postaci, niż do tej pory (bardziej "premium" wg komunikatu prasowego). Debiut powinien nastąpić w ciągu kilku tygodni, a produkcja i sprzedaż w drugiej połowie roku, tuż po wejściu do produkcji modelu 1.