Polestar właśnie sprzedał 65 000 samochodów w chwilę. Kupił je Hertz

Polestar zelektryfikuje flotę wypożyczalni Hertz. Obie marki podpisały porozumienie, na mocy którego Hertz kupi aż 65 000 aut tej szwedzkiej marki.

Polestar rozwija skrzydła w ekspresowym tempie. Szwedzka marka po oddzieleniu od Volvo stawiała zachowawcze kroki, ale teraz nabiera rozpędu. Ta transakcja z pewnością pozwoli jej nabrać wiatru w żagle.

Hertz, jeszcze niedawno borykający się z bankructwem, odbił się od ziemi i szykuje strategię na najbliższe lata. A ta zakłada elektryfikację floty dostępnej w wypożyczalniach. To właśnie tutaj podano dłoń Polestarowi, gdyż to Szwedzi dostarczą nowe samochody.

A tych będzie naprawdę dużo - Polestar sprzeda 65 000 aut Hertzowi

Wszystko to na przestrzeni pięciu najbliższych lat, tak więc nie jest to jednorazowa wielka transakcja. Niemniej obie strony chcą twardo trzymać się swoich warunków umowy, co sugeruje, że parkingi przy lotniskach i hotelach szybko wypełnią Polestary.

Polestar Hertz

Początkowo będzie to Polestar 2, czyli obecnie jedyny model w ofercie marki. Jako pierwsi dostaną go klienci w Europie - tutaj pojawi się na parkingach wypożyczalni już wiosną tego roku. Australia i USA muszą uzbroić się w cierpliwość.

Polestar 2 to jednak jedynie rozgrzewka. Szwedzka marka szykuje już kolejne modele - oznaczone numerami 3, 4, 5 i 6. Najprawdopodobniej po ich debiucie flota zostanie zdywersyfikowana, a klienci zyskają szeroki wybór.

Chcecie SUV-a? Będzie i SUV. Sedan? Bardzo proszę. Czterodrzwiowe coupe? Takowego też nie zabraknie.

Hertz stawia na elektryki z metką premium

Jak podkreśla Stephen Scherr, szef Hertza, budowanie elektrycznej floty do wynajmu lub ridesharingu jest dla tej firmy kluczowym zadaniem. W najbliższych latach ich park samochodowy w USA ma składać się z rekordowej liczby aut elektrycznych, bijącej na głowę konkurencyjne firmy.

Podobnie sytuacja ma wyglądać w Europie. Polestar to nie jedyna marka, która ma pomóc w tej transformacji. W październiku pojawiła się informacja o zakupie 100 000 Tesli do sieci wypożyczalni.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy umowa została podpisana - Elon Musk podkreślił, że finalne warunki nie są uzgodnione, a tym samym nie ma decyzji dotyczącej całej inwestycji. Istnieje więc spora szansa na to, że Polestar wszedł w miejsce marki Muska i wspomoże Hertz w elektryfikowaniu floty.