Nie mogę Ci pomóc, składam Porsche 911 z LEGO

I znowu chcę LEGO. Tym razem zestaw o numerze 10295 rozpala moje dziecięce wspomnienia z tymi klockami - wszystko za sprawą pięknego Porsche.

Im starszy jestem, tym więcej zestawów LEGO chciałbym mieć w domu. Ta duńska marka co chwilę wypuszcza coś, co budzi emocje i włącza i mnie "chcieizm". Na przykład taki zestaw LEGO 10295 to Porsche 911, które możecie złożyć na dwa sposoby. A to oznacza, że najlepiej byłoby mieć dwa takie zestawy.

Porsche 911 z LEGO może być modelem Turbo lub Targą

Z 1458 elementów możemy złożyć jeden z dwóch wariantów, oczywiście wedle uznania. Jest to model Targa i Turbo, tak więc każdemu według potrzeb. Auto ma kolor biały, a wnętrze "wykończono" karmelowym odcieniem. Złożony pojazd ma 35 centymetrów długości, 16 cm szerokości i 10 wysokości. W sam raz, aby znalazł miejsce w gablotce na półce.

LEGO Porsche 911

Zadbano tutaj o szereg detali. Na przykład model Targa ma ściągany dach, który mieści się w bagażniku. Koła można skręcać, a fotel odchyla się do przodu, ujawniając tylną kanapę. Pod pokrywą z tyłu wciśnięto też piękny silnik, oczywiście chłodzony powietrzem.

Co więcej, w zależności od tego jaki model budujecie, zmieni się też szerokość auta. Wariant Turbo jest oczywiście znacznie szerszy, co dodatkowo podkreśla jego "sportowy" wygląd.

Ale to nie wszystko - jeśli jesteście VIP-ami, to LEGO potraktuje was w iście luksusowy sposób

Otóż klienci zrzeszeni w programie VIP kupując to auto dostaną nieco więcej niż inni. Wraz z zestawem wręczony zostanie kolekcjonerski set, w skład którego wchodzi certyfikat, portfel Porsche i zestaw klasycznych reklam modelu 911. Te oczywiście odtworzono z udziałem modelu z LEGO.

A ile kosztuje taka przyjemność? Cóż, zestaw LEGO 10295 nie należy do najtańszych. Zapłacimy za niego 599,99 zł. Do sprzedaży trafi na początku marca. VIP-y mogą liczyć na wcześniejszą dostawę, bo już w połowie lutego.

LEGO Porsche 911

Szkoda tylko, że "przypadkowo" nie udało się zmienić numeru zestawu na 911. Wiecie, pudełko to cenny element, a właściwa numeracja z pewnością ucieszyłaby wielu kolekcjonerów. Takie Porsche 911 to obowiązkowy zakup dla każdego fana marki z Zuffenhausen - będzie idealnie wyglądać obok innych pamiątek i fantów nawiązujących do marki.