Tak, Holendrzy lepią Boxstera Shooting Brake z przodem i tyłem od 911

Witajcie w Holandii, gdzie ulepiono Porsche Boxster Shooting Brake. Tak, bazą jest pierwsza generacja, która dostała front i tył z 911 991.

Dotarliśmy na koniec internetu? Być może. Firma van Thull Development, specjalizująca się w naprawdę skomplikowanych modyfikacjach aut, postanowiła zbudować sobie Porsche Boxster Shooting Brake. Projekt w tej chwili wygląda jak typowe auto, które wyszło z rąk "Cytryna i Gumiaka". Jest całe polepione szpachlą i przypomina małego Frankensteina, aczkolwiek w tym szaleństwie jest trochę sensu.

Porsche Boxster Shooting Brake

Porsche Boxster Shooting Brake? Dobry pomysł!

Co prawda cały czas dziwię się, że nie postawiono na Cayamana jako bazę dla tego auta, ale zakładam, że dopasowanie dachu jest łatwiejsze w roadsterze, gdzie nie trzeba ciąć połowy nadwozia. Centralnie umiejscowiony silnik schowa się pod przestrzenią bagażową, czyli dostaniemy też zapas miejsca na walizki i zakupy. Kolejny argument za tym autem? Zdecydowanie!

Z technicznego punktu widzenia taka odmiana na pewno byłaby ciekawym dodatkiem do oferty Porsche, choć zakładam, że mało kto by się nią zainteresować. Tym lepiej, że Porsche Boxster Shooting Brake od van Thull Development wyjedzie na drogi.

Nie wiem tylko po co wrzucono tutaj front i tył z Porsche 911. Przy tym krótkim rozstawie osi będzie to wyglądało mocno kuriozalnie, zwłaszcza dla osób, które rozpoznają w linii bocznej Boxstera.

Jestem ciekaw finalnego efektu

Przed tym projektem jeszcze długa droga do finalnego stadium, aczkolwiek całość nabrała już docelowych kształtów. Myślę, że warto obserwować poczynania tej firmy, bowiem samochód ten zdaje się być naprawdę ciekawym, choć szalonym pomysłem.

Podziękowania dla Krzysztofa za link. Źródło: van Thull Development