Meldujemy: Renault Megane Trophy- R - cena w Polsce to 240 000 zł!

Renault Megane Trophy-R wjeżdża do Polski, a jego cena to 240 000 zł. Niestety, raczej go sobie nie kupicie.

W kategorii robienia genialnych hothatchy Renault nie ma sobie równych. Każde wcielenie Megane R.S. ma coś urzekającego, a ich topowe warianty to już prawdziwe dzieła sztuki. Nie inaczej jest w tym przypadku. Renault Megane Trophy-R nie jest tanie - jego cena to 240 000 zł, czyli w zasadzie o 100 000 zł niż w zwykłym R.S.

Płacimy jednak za ogromne modyfikacje

Renault nie zrobiło tylko drobnego tuningu, a wręcz od podstaw opracowało wariant Trophy-R. Efektem tego są niezwykłe właściwości jezdne. Renault Megane Trophy-R pokonało Nurburgring w 7:40 min., co jest absolutnie rewelacyjnym i wręcz niewiarygodnym wynikiem. Solidna dieta (130 kilogramów mniej od wersji R.S. Trophy), inne zawieszenie (amortyzaotry Öhlins), brak tylnej kanapy oraz szereg innych modyfikacji sprawiło, że jest to niekwestionowany król hothatchy. Cena 240 000 zł za Renault Megane Trophy-R nie wydaje się więc być wygórowana. Wiele elementów wykonano tutaj z włókna węglowego, co także winduje finalną kwotę za auto.

Nie do dorwania

Niestety, samochód ten nie będzie łatwy do zdobycia. Renault Megane Trophy-R powstanie w liczbie 500 egzemplarzy, zaś raptem 12 trafi do Polski. Plotka głosi, że wszystkie są już zarezerwowane lub nawet sprzedane. Co ciekawe w polskim cenniku nie widać opcjonalnych lekkich felg kompozytowych. Czyżby ze względu na kiepskie drogi nie trafiły do oferty?