Top Gear: powstaje odcinek o Sabine Schmitz. W nagraniu udział weźmie m.in. Clarkson, LeBlanc, Coulthard

Top Gear upamiętni Sabine Schmitz. Aktualny sezon zakończony zostanie 30-minutowym odcinkiem specjalnym, w którym udział weźmie szereg osobowości związanych z tym show.

Sabine Schmitz w marcu bieżącego roku przegrała ponad czteroletnią walkę z nowotworem złośliwym. Informacja o chorobie była przez nią długo ukrywana, aczkolwiek od blisko dwóch lat na bieżąco informowała o swoim stanie zdrowia.

Schmitz przez lata swojej działalności zasłynęła nie tylko jako wybitna osobowość świata wyścigów samochodowych, ale także stała się popularna dzięki swoim występom w telewizji. Jej udział w wielu odcinkach Top Geara nie tylko sprawił, że stała się rozpoznawalna na całym świecie, ale także rozkochał w niej wielu widzów. Pozytywne emocje i bardzo wybuchowa osobowość sprawiły. że fani brytyjskiego programu wręcz wyczekiwali odcinków z jej udziałem.

Finalnie Schmitz trafiła do obsady prowadzących Top Gear. Stało się to po zwolnieniu znanej Wam trójki w postaci Clarksona, Hammonda i Maya i zastąpieniu ich przez nową ekipę.

Top Gear znowu się jednoczy - właśnie dla Sabine Schmitz

Ten sezon programu zostanie zakończony 30-minutowym "specialem". Do trójki aktualnych prowadzących, czyli do Chrisa Harrisa, Paddiego McGuinessa i Freddiego Flitoffa dołączy Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May, David Coulthard, Rory Reid, Matt LeBlanc, Susie i Toto Wolff i Jess Hawkings. Zapewne będzie to odcinek pełen wspomnień i nawiązań do różnych ciekawych historii związanych z Top Gearem i Sabine Schmitz.

Będzie to pierwszy moment, w którym wszyscy prezenterzy i showmani Top Geara spotkają się w jednym czasie "na wizji". Więcej szczegółów na temat tego odcinka poznamy dopiero za kilka tygodni, gdy przygotowany będzie już plan zdjęciowy.