Sean Connery jeździł kiedyś tym BMW 635 CSI. Teraz można je wylicytować

Sean Connery na srebrnym ekranie pojawiał się w różnych samochodach. Prywatnie natomiast wybrał BMW 635 CSI, które kupił jako fabrycznie nowe auto. Teraz ten samochód z dość ciekawą historią trafił na aukcję.

Sir Sean Connery (lub "shir", jakby to powiedział ten znany Szkot) w swoim życiu miał wiele "służbowych" aut, które grały z nim w wielu filmach. Będąc Bondem jeździł między innymi Astonem Martinem DB5 oraz legendarną już Toyotą 2000GT, przerobioną na wersję bez dachu tylko i wyłącznie z powodu wzrostu aktora - mierzył on 188 cm wysokości.

Prywatnie Connery gustował w nieco spokojniejszych autach. Widywany był między innymi w różnych coupe ze stajni Mercedesa, oraz za kierownicą Jensena C-V8.

Jednym z ostatnich kupionych przez niego aut było BMW 635 CSI, które trafiło teraz na sprzedaż. Ten samochód miał od nowości i korzystał z niego w dość unikalnym miejscu.

Sean Connery Sean Connery posiadał ten samochód od nowości. Trzeba przyznać, że wybrał świetny model.

Sir Sean Connery kupił ten samochód w Hiszpanii

Wersja z kierownicą po lewej stronie została wyprodukowana na rynek hiszpański, gdzie trafiła do jednego z dealerów marki. Tam właśnie auto wypatrzył Connery. Auto pochodzi z końcówki produkcji, a zostało kupione gdzieś na przełomie 1989 i 1990 roku. W dokumentacji z urzędu Andaluzji jest tylko potwierdzenie rejestracji z 1990 roku. Znajdują się tam także dane pierwszego właściciela, w których elegancko wypisano "Thomas Sean Connery".

Sean Connery Thomas Sean Connery - tak, wbrew pozorom "Sean" nie było jego pierwszym imieniem.

Znany aktor kupił ten samochód nie bez powodu. Od końca lat 80. do 1998 roku mieszkał w Marbelli, gdzie lubił kręcić się po lokalnych restauracjach, barach, hotelach i polach golfowych. BMW 635 CSI było więc idealnym środkiem transportu, choć zbyt wielu kilometrów nie pokonało.

Hiszpański klimat okazał się być natomiast łagodny dla samochodu - zarówno stan blacharski jak i mechaniczny są bardzo dobre.

Sean Connery sprzedał ten samochód w 1998 roku

Pokryło się to z momentem, w który pozbył się też swojego domu "Casa Malibu" w Marbelli. Posiadłość ta stała się obiektem wielu politycznych problemów, które zaowocowały długą sprawą sądową, nomen omen stawiającą Connery'ego w dość niekorzystnym świetle.

O polityce nie będziemy jednak dyskutować. Auto w 1998 roku trafiło w ręce dealera BMW Lancashire w Wielkiej Brytanii. W specjalnym garażu przestało od 1998 do 2007 roku, kiedy to trafiło w ręce prywatnego kolekcjonera z Luksemburga. Tam spędziło 12 kolejnych lat, w międzyczasie zaliczając kilka dużych imprez, takich jak zlot na 100-lecie marki w Belgii.

Aktualnie trwa aukcja tego egzemplarza, a najwyższa propozycja to 22 150 funtów.