Była i... zniknęła. Skoda Citigo-e iV wyjeżdża z polskiego rynku

Tani elektryk? Cóż, obeszliśmy się smakiem. Skoda Citigo-e iV została tymczasowo wycofana z polskiego rynku. Co ciekawe nie chodzi o brak dopłat.

Skoda Citigo-e iV przy uwzględnieniu dopłat byłaby najtańszym elektrykiem. Jednocześnie oferując 260 kilometrów zasięgu stanowił atrakcyjną propozycję dla tych, którzy chcieliby jeździć autem na prąd po mieście.

Okazuje się jednak, że niektórzy obejdą się smakiem. Skoda Citigo-e iV kilka dni temu zniknęła z oferty producenta. Decyzja o wycofaniu auta z Polski nie jest uwarunkowana problemem z dopłatami. Jak się okazuje Skoda zebrała ponad 100 zamówień na ten model. Dlaczego więc więcej samochodów nie trafi do naszego kraju?

Skoda Citigo-e

Skoda Citigo-e iV: okazuje się, że problemem jest dostępność baterii

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z działem public relations marki Skoda z prośbą o komentarz. Odpowiedź jest krótka i konkretna: "Elektryczna Skoda CITIGOe iV spotkała się z uznaniem na polskim rynku, co zaowocowało dużą ilością zebranych zamówień. Jednocześnie producent ograniczył dostępność akumulatorów wysokowoltowych dla tego modelu. Z tych dwóch względów podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu przyjmowania zamówień na ten samochód."

Jednocześnie zostaliśmy poinformowani o tym, że auto być może jeszcze wróci do oferty. Na pewno jednak nie nastąpi to w najbliższych miesiącach.

Ograniczona dostępność akumulatorów do tego modelu może także dotknąć konstrukcyjnego bliźniaka, czyli Volkswagen e-up!. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z biurem prasowym marki.

O Skodzie Citigo-e iV możecie przeczytać w naszych wrażeniach z pierwszych jazd tym modelem.