Tak, to nie błąd: nadchodzi Skoda Kamiq GT, czyli mały sportowy SUV

Sportowe wydanie małego crossovera? To nie żart - Skoda szykuje model o nazwie Kamiq GT. Poznaliśmy pierwsze szkice tego auta.

Czesi stawiają sobie wiele wyzwań. Stylistyka marki ewoluuje, auta stają się coraz lepsze, a klienci chętniej decydują się na nowe produkty tej firmy. W tym roku poznamy nową Octavię, a w kolejce jest też coś zupełnie innego - Skoda Kamiq GT.

Tylko dla Chin - Skoda Kamiq GT

Jeśli spodobały Wam się te szkice, to będziecie musieli udać się do Chin po to auto. Podobnie jak Kodiaq GT, Kamiq GT to auto tworzone z myślą o Państwie Środka. Co więcej, dojdzie tam do kuriozalnej sytuacji. Otóż Skoda Kamiq jest tam oferowana dłużej niż u nas. To jednak zupełnie inny model, bazujący na starej platformie PQ35. Jest prostszy i znacznie bardziej budżetowy w swoim charakterze, ale taka też jest jego rola. Nadchodząca nowa Skoda ma być z kolei interpretacją na temat europejskiego wydania tego auta, aczkolwiek stworzoną specjalnie dla Chin. Nadążacie?

W każdym razie spodziewać się można efektowniejszej linii dachu, która ostrzej opadnie w dół. Co więcej, auto stanie na większych kołach. Szkice oczywiście są dalekie od finalnego efektu, ale widać, że Czesi chcą postawić na odważniejszy design.