Skoda Vision GT niebawem trafi w Wasze ręce. Potrzebujecie Playstation i kierownicy

W Waszym garażu może zaparkować wyjątkowa, 1088 konna Skoda Vision GT. Wystarczy, że macie Playstation i Gran Turismo 7. Czesi wchodzą w świat e-sportu w wyjątkowym stylu.

Tej marki nigdy nie było w Gran Turismo - aż do teraz. Na europejskiej mapie producentów pojawią się Czechy, a pomoże w tym Skoda Vision GT. Zaprezentowany kilka miesięcy temu projekt stał się nowym członkiem rodziny kultowego symulatora na konsolę Playstation. Do tego jest to hołd dla sportowego modelu sprzed lat.

Skoda Vision GT ma 1088 KM i jest w pełni elektryczna. Do tego fenomenalnie wygląda

Czeska marka ma długą historię w motorsporcie - ta trwa już od 120 lat. Dział Skoda Motorsport tworzy fenomenalne rajdowe Fabie. Kiedyś zaś inżynierowie tej marki opracowywali unikalne samochody wyścigowe, bazujące na modelu 1100.

Jednym z najbardziej wyjątkowych była Skoda 1100 OHC Spider, którą nazywano "czechosłowackim Ferrari". Oferowała raptem 92 KM, ale dzięki lekkiemu i aerodynamicznemu nadwoziu zapewniała świetne osiągi i dobre prowadzenie. Dziś jest ozdobą muzeum tej marki w Mladej Boleslavi.

Skoda 1100 OHC Spider Vision GT

Oliver Stefani, szef stylistów Skody, inspirował się designem tego samochodu i połączył go z koncepcją Modern Solid. Tak powstał samochód o smukłej sylwetce, agresywnej linii i ciekawej formie.

Wnętrze jest bardzo futurystyczne i pokazuje w jakim kierunku chcieliby iść styliści marki. Mamy tutaj kubełkowy fotel, przełączniki trybów jazdy na kierownicy i "czeski kryształ" wskazujący zużycie energii.

Gracze mogą wybierać pomiędzy dwoma lakierowymi wykończeniami Škody Vision Gran Turismo. Pierwsze nawiązuje do legendarnej Škody 130 RS, która zasłynęła podwójnym zwycięstwem w swojej klasie podczas Rajdu Monte Carlo w 1977 r. Drugie jest w matowym kolorze Explorer Green, symbolizującym samochód koncepcyjny Škoda Vision
7S, który wprowadził nowy język projektowania marki Modern Solid.

"Nasi klienci to odkrywcy, a elegancki samochód Škoda Vision Gran Turismo to świetny sposób na wzbogacenie ich doświadczeń. Jednocześnie liczymy na zdobycie nowych fanów naszej marki" – mówi Klaus Zellmer, dyrektor generalny Škoda Auto.

Skoda Vision GT 2024 Gran Turismo 7

Skoda Vision GT ma być piekielnie szybka

Choć jest to samochód stworzony z myślą o cyfrowym świecie, to wciąż ważne są tutaj właściwości jezdne. Po pierwsze - Vision GT otrzyma aktywną aerodynamikę, którą zobaczymy w akcji na torze wyścigowym. Po drugie - postawiono tutaj na mocny napęd, oferujący 1088 KM i 1020 Nm. Mamy tutaj także zawieszenie typu push-rod, aktywne zarządzanie rozkładem momentu obrotowego. To wszystko dostajemy w ważącej 1300 kilogramów konstrukcji.

Napęd jest oczywiście w pełni elektryczny. Na szczęście w Gran Turismo 7 czas ładowania nie jest problemem i nie zepsuje zabawy przed telewizorem. Samochód zobaczycie w ofercie już za lada chwila, po najbliższej aktualizacji gry.