Sportowe nowości od Renault: Clio Cup, Rally i RX

Przy okazji Grand Prix Francji Renault zaprezentowało ciekawe, wyczynowe odmiany Renault Clio piątej generacji do różnych rodzajów motorsportu.

Clio Cup, Clio Rally i Clio RX - wyścigi, rajdy i rallycross. Renault przygotowało zestawy do konwersji swojego nowego miejskiego hatchbacka w samochody do tych sportów. Każdy z wozów ma być nieco inny - czyli prawidłowo. Będzie też można tanio przebudować każdą odmianę w kolejną.

Wspólne będą modyfikacje w postaci homologowanego zbiornika paliwa, szpery, wydajniejszego układu chłodzenia oraz zawieszenia Bos (nieregulowanego). Pojawią się też klatka bezpieczeństwa i wlot na dachu. W pakiecie będą wymienne koła - 15-calowe z oponami na szutry, 16-calowe na asfalt oraz 17-calowe koła do wyścigów torowych.

Sportowe Clio bazują na odmianie RS-Line i będą napędzane silnikiem 1.3 TCe o mocy między 170, a 180 KM oraz momencie 280 - 320 Nm, w zależności od ustawień i przepisów serii wyścigowych. Wszystkie modele będą miały pięciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów firmy Sadev z wyczynowym sprzęgłem Sachsa.

Produkcja rozpocznie się w październiku, a samochody mają być gotowe na sezon wyścigowy 2020.