STELLANTIS. Taką nazwę zyskuje połączona grupa FCA i PSA

Fuzja FCA i PSA trwa, nawet pomimo tych trudnych okoliczności. Obydwa koncerny opracowały nową nazwę, pod którą będą występowały w biznesie - STELLANTIS.

Poszukiwania nowej nazwy rozpoczęto już po ogłoszeniu planów fuzji. Tworzenie zlepka "FCA PSA" nie wchodziło w grę. Zarówno Francuzi jak i Włosi chceli nadać nowej grupie nieco bardziej ambitne "imię", wyróżniające się z tłumu. STELLANTIS nawiązuje do słowa "stello" z łaciny. Jest to także odniesienie do gwiazd, które "idealnie się ułożyły" i pozwoliły na fuzję tych firm.

STELLANTIS

STELLANTIS - co to zmienia?

Dla klientów - nic. To będzie nazwa biznesowa grupy, używana na giełdzie i w oficjalnych komunikatach. Będą się pod nią kryć zarówno Fiaty, Dodge jak i Peugeoty czy DS-y.

Fuzja FCA i PSA zaowocuje stworzeniem czwartego największego koncernu motoryzacyjnego na świecie. Dla każdej ze zrzeszonych marek to także wielka szansa rozwoju. FIAT przykładowo dostanie dostęp do platform, które umożliwią odbudowę segmentu małych samochodów. Francuzi dostaną zaś przepustkę do USA oraz nowe technologie.

Najważniejsze jest jednak to, że mnogość fabryk w koncernie pozwoli na łatwe lokowanie produkcji w określonych miejscach i uprości logistykę oraz obniży koszty wytwarzania aut. Dzielenie się częściami i konstrukcjami będzie tutaj na porządku dziennym, co nie powinno nikogo dziwić.

Fuzja w toku

FCA i PSA wciąż przechodzą przez procedury prawne, które umożliwią sfinalizowanie fuzji. Ma to nastąpić wiosną 2021 roku. Wtedy też grupy te finalnie się zwiążą i otworzą nowy rozdział w historii motoryzacji.