Tesla Cybertruck to najdziwniejsze auto jakie zobaczycie na drogach

Tesla Cybertruck wreszcie zadebiutowała i... nie wygląda jak normalne auto. Do tego wyróżnia się unikalnymi cechami. Poznajcie nowość marki Elona Muska.

Kiedy myśleliśmy, że już nic nas nie zaskoczy, Elon Musk wreszcie pokazał swojego pickupa. I wszystko znowu stanęło na głowie, bowiem zaprezentowana przez niego koncepcja jest szalona. Tesla Cybertruck nie tylko nie wygląda jak cokolwiek znanego z dróg, ale także ma wiele unikalnych rozwiązań. Część z nich to faktycznie ciekawe pomysły - fani marki pokochają ten model bezgranicznie.

Zresztą film z pokazu najlepiej prezentuje podejście fanów marki do premier. O ile na przeciętnym pokazie wszyscy co najwyżej biją brawo po prezentacji samochodu, o tyle tutaj krzyki przypominały koncert jakiejś gwiazdy muzyki pop.

Tesla Cybertruck - tego jeszcze nie było

Spójrzcie sami. Linia tego auta wygląda tak, jakby nie została wyrenderowana. Drugą opcją jest to, że projektant tego samochodu miał 8 lat, kartkę, ołówek i chwilę wolnego czasu w szkole podstawowej.

W każdym razie możemy być pewni, że pickup Tesli w takiej postaci wyjedzie na rynek. To jest w zasadzie gotowy egzemplarz, który zapowiada całą linię Cybertrucków. Zresztą data premiery nie została wybrana przypadkowo, bowiem wczoraj był ostatni dzień, w którym akcja "Blade Runnera" działa się tak jakby "w naszych czasach". Z tego powodu na pokazie wystawiono tez auta z tego kultowego filmu.

Co wyróżnia ten model poza stylistyką? Blacha. Zastosowano tutaj "ultrawytrzymałą" stal, którą 30-krotnie formowano na zimno. W efekcie Tesla ma być odporna na mocne uderzenia, na przykład młotem kowalskim (co pokazano na scenie), ale także zniesie ostrzał z broni o kalibrze 9 mm. Szyby również są grube, przynajmniej według Muska, choć na pokazie jedna z nich efektownie pękła i roztrzaskała się w drobny mak. Nadwozie wykończono lakierem, który jest odporny na jakiekolwiek zarysowana i lekkie obicia. Całe auto bazuje z kolei na specjalnym "egzoszkielecie", usztywniającym i wzmacniającym auto.

Tesla Cybertruck mierzy 5885 mm długości. 1981 mm szerokości i 1905 mm wysokości. Paka mierzy zaś 1981 mm, czyli jest bardzo duża i pojemna. W kabinie wygospodarowano 6 miejsc, co też jest wygodną opcją dla tych, którzy muszą podróżować w większym zespole.

Specyfikacja? Tesla Cybertruck ma rozpędzać się do setki w nieco ponad 3 sekundy. Bateria w topowej specyfikacji zapewni 500 mil zasięgu, czyli aż 804 kilometry na jednym ładowaniu, zaś w bazowej będzie to 400 kilometrów. Przy okazji prowadzenie ma być iście sportowe, głównie dzięki wektorowaniu momentu. Ładowność paki to 1575 kilogramów a uciąg na haku to aż 6300 kilogramów.

Od 40 000 dolarów

Tyle kosztować ma bazowy wariant Tesli Cybertruck. Co sądzicie o tym modelu?

Źródło: Tesla