Tesla Model 2 ma być rewolucją. To auto elektryczne za nieco ponad 100 000 złotych

Tani samochód elektryczny dla mas - to plan Elona Muska, który niebawem stanie się rzeczywistością. Tesla Model 2 ma być rewolucją, na którą czeka wiele osób. Realizacja takiego planu nie jest jednak prosta.

Już w tej chwili Tesla Model 3 oferuje ceny, których konkurencja nie jest w stanie przebić. Amerykańska marka podejmuje odważne kroki, ale przynosi jej to dużo korzyści. Zarówno Model Y, jak i Model 3, biją rekordy sprzedaży i oferują więcej niż inne duże koncerny za mniejsze pieniądze. Niebawem ta poprzeczka zostanie podniesiona. Tesla Model 2 trafi na drogi w 2025 lub 2026 roku i będzie najtańszym pełnoprawnym samochodem elektrycznym na rynku.

Tesla Model 2 - niska cena, solidny zasięg. Wszystko, czego potrzeba

Pomysł Tesli jest bardzo prosty. Otóż zakłada wykorzystanie wydajnych, ale tańszych akumulatorów LFP (litowo-żelazowo-fosforanowych) o pojemności na poziomie 50-60 kWh. Nie jest to rekordowy wynik, ale nie od dzisiaj wiadomo, że Tesla świetnie radzi sobie z kwestią optymalizacji zużycia energii.

To będzie właśnie klucz do sukcesu. Pomimo niewielkiego akumulatora, zasięg ma sięgać 450-500 kilometrów na jednym ładowaniu. To wartość, która zadowoli wiele osób. Do tego nie zabraknie tutaj funkcji szybkiego ładowania, choć oczywiście nie tak mocnego, jak w większych modelach.

Tesla Model 2 2025 Tesla Model 2 2025

Ascetyzm, ale w funkcjonalnym wydaniu. Tesla Model 2 będzie miała bardzo proste wnętrze

Już teraz auta Tesli raczej nie szokują kokpitami. W najtańszym aucie zobaczymy proste linie, nieco gorsze jakościowo plastiki i zapewne nieco skromniejszy ekran multimediów. To oczywiście jedyne centrum dowodzenia w tym samochodzie. Ten sam wyświetlacz odpowiada też za wskazania prędkości i podstawowych danych dotyczących zużycia energii.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia Tesli Model 3 po liftingu

Mniejsza, ale wcale nie mała

Podstawowa Tesla ma być połączeniem auta kompaktowego i crossovera, Jej całkowita długość powinna wynosić nieco ponad 4,5 metra, ale za sprawą większego rozstawu osi zapewni przestronne wnętrze. Tym samym Model 2 może wpisać się w potrzeby naprawdę szerokiego grona osób, szukającego rozsądnego cenowo, wydajnego i dość przestronnego.

Konkurencji nie ma zbyt wiele

Tak naprawdę w tej chwili jedynie Volvo EX30 może stanowić mocną konkurencję dla nadchodzącej Tesli. Szwedzi zapowiedzieli niskie ceny swojego bazowego elektryka. To ma być duży przełom na rynku, który zrewolucjonizuje dostępność samochodów elektrycznych. Tesla jednak z pewnością podniesie poprzeczkę. Na najwyższą jakość i wybitne dopracowanie nie ma co liczyć, ale Model 2 raczej nie rozczaruje fanów marki.

Wizja: Motor.es