Tesla sama wie, w którym kierunku ma jechać. I można w niej grać w Cyberpunk, więc giełda szaleje

Tesla jest teraz tak mądra, że sama wybierze kierunek jazdy. A jak już zaparkujesz, to na systemie multimedialnym pograsz w Cyberpunk. Internet szaleje, Elon Musk bawi się Twitterem, a giełda skacze jak szalona.

Witajcie w świecie, w którym samochód sam wie gdzie jechać, a Twitter dyktuje ceny na giełdzie. A wszystko za sprawą modelu, który ma wolant zamiast kierownicy. Krótko mówiąc - Tesla i Elon Musk znowu narobili szumu. O co tym razem chodzi? Cyberpunk.

Otóż nowa Tesla Model S ma wolant zamiast kierownicy Cyberpunk

O tym pisaliśmy już dzisiaj rano po premierze tego auta. Pomijając fakt, że taki wolant faktycznie może być nieco sprzeczny z przepisami, to wnikliwych obserwatorów zaintrygowały inne rzeczy. Zza kierownicy (lub jej substytutu) zniknęły wszelkie przełączniki. Nie mamy więc dźwigienki kierunkowskazów i wycieraczek oraz przełącznika kierunku jazdy. GameStop

Obstawiałem, że przeniesiono go na ekran. Kierunkowskazy włączamy z kolei przyciskami na lewym ramieniu wolantu. Okazuje się, że trafiłem tylko z tą drugą kwestią. Pierwsza okazuje się być bardziej skomplikowana, a wszystko wyjaśnił sam pan Musk.

A więc to tak! Tesla sama wie co ją otacza i na bazie danych z kamer/radarów i nawigacji wybiera kierunek jazdy. My zaś możemy jedynie zmusić ją do innego wyboru za pomocą odpowiedniej funkcji na ekranie. Proste? GameStop Cyberpunk.

Elon Musk odniósł się też do rewelacji dotyczących systemu multimedialnego. Otóż ten wielki ekran skrywa prawdziwy technologiczny kombajn, który bez problemu odpali Wiedźmina 3 czy Cyberpunk 2077. Oczywiście Musk o tym wspomniał, podkreślając jednocześnie, że...

Pomijając więc akcję użytkowników Reddita i kilku ekspertów od giełdy, w tym Michaela Burry'ego (pamiętacie film The Big Short i rolę Christiana Bale'a?), która podbiła wycenę giełdową GameStop i CDProjekt RED, Tweet Muska również dorzucił przyjemne grosze do wyceny polskiej spółki. Magia Wall Street!

W Europie Tesla raczej dostanie klasyczną kierownicę

Taka też jest przygotowana dla tego modelu i z pewnością to ona będzie montowana w samochodach dla klientów z Europy.

Tesla GameStop

Nie zdziwię się jednak, jeśli Elon Musk postawi na swoje, wciśnie nam ten polaryzujący wolant i odniesie sukces. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że jego dziwne pomysły potrafią obrócić się niekiedy w górę złota.