Toyota Crown Signia 2024. Rozmiar ma znaczenie, stylistyka także

Gama modeli z rodziny Crown rozrasta się w ekspresowym tempie. Przed Wami Toyota Crown Signia - efektowny duży SUV, który powstał z myślą o USA.

Japończycy nie zwalniają tempa. Ledwo kilka tygodni temu poznaliśmy cały przekrój nowych Crownów, a dzisiaj światło dzienne ujrzała między innymi nowa wersja Camry. To jednak nie koniec premier. Toyota Crown Signia jest kolejną nowością tej marki. To duży i efektowny SUV wizualnie SUV, który celuje w klientów oczekujących przestrzeni i dobrego wyposażenia.

Toyota Crown Signia 2024. Co oferuje nowy SUV z Japonii?

Jednego mu nie można odmówić - wyglądu. To naprawdę przyjemnie narysowany samochód, który ma przekonać do siebie osoby oczekujące nieco ciekawszej stylistyki. Oczywiście pod spodem kryją się sprawdzone rozwiązania Toyoty, którą wiążą ten model częściowo z RAV4 i Highlanderem.

Niech Was jednak nie zmyli to rodzinne połączenie. Crown Signia oferuje coś więcej - odrobinę unikalnego charakteru. Pas przedni nawiązuje tutaj do pozostałych modeli z tą nazwą, a także do nowego Priusa. Tył z kolei przywodzi nieco na myśl nowe Lincolny, choć to akurat można uznać za duży plus.

Toyota Crown Signia 2024

Jakość widać także w kabinie. Tutaj granica pomiędzy Toyotą a Lexusem zaczyna się coraz bardziej zacierać. Przed kierowcą kryje się ekran o przekątnej 12,3 cala. Taki sam rozmiar ma wyświetlacz na konsoli centralnej. Warto zwrócić uwagę na to, że Japończycy stawiają na atrakcyjną kolorystykę wnętrza, która pasuje do wizerunku tego samochodu.

Na pokładzie dobrego wyposażenia nie brakuje. Mamy tutaj cały przekrój systemów Toyota Safety Sense 3.0, nagłośnienie JBL Premium, dobre oświetlenie i wiele innych praktycznych rozwiązań.

A co Toyota Crown Signia kryje pod maską?

Tutaj niespodzianek nie ma. Japończycy postawili na napęd hybrydowy. Bazuje on na silniku 2.5 i łączy się z dwoma jednostkami elektrycznymi. Łączna moc to blisko 250 KM, co powinno zapewnić absolutnie zadowalające osiągi.

Amerykanie z pewnością docenią ten model, znając ich uwielbienie do aut Toyoty. Czy Crown pojawi się w Europie? Tego póki co nie oczekujemy, choć wszystko jest możliwe - już jakiś czas temu mówiło się o możliwości wprowadzenia tej linii modelowej na Starym Kontynencie.